Kronika 2015/2016

„Pierwszy Mail. Bezpieczeństwo w Internecie"

„Pierwszy Mail. Bezpieczeństwo w Internecie" to konkurs skierowany do uczniów w klasach IV szoły podstawowej.

Celem konkursu jest edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z poczty e - mail, wzmacniania bezpieczeństwa dzieci w internecie, ochrony danych osobowych oraz wspierania polskich rozwiązań technologicznych i publicznych szkół podstawowych.

Konkurs uzyskał patronat Ministra Edukacji Narodowej.

Uczeń w szkole przeżywa wiele stanów po raz pierwszy - pierwsza szóstka, pierwsze wyróżnienie w konkursie, czasami pierwsza miłość. Dla sporej części naszych uczniów to właśnie szkoła jest również miejscem, gdzie po raz pierwszy założą skrzynkę e-mailową w wybranym przez siebie serwisie.

Zadbajmy zatem o naszych uczniów, aby poza zrobieniem popularnego „selfie” potrafili też je bezpiecznie wysłać w wiadomości cyfrowej za pomocą samodzielnie założonej skrzynki u wybranego dostawcy usług poczty elektronicznej.
Należy uczulić uczniów na fakt istnienia różnych dostawców usług poczty elektronicznej, zarówno w wariancie płatnym, jak i bezpłatnym, nakreślając podstawowe elementy różnicujące usługodawców tak, aby podopieczni mogli wybrać skrzynkę najlepiej odpowiadającą ich oczekiwaniom.

Katarzyna Beca

Dorota Szukała