Kronika 2015/2016

Akademia Bezpiecznego Puchatka

„Akademia Bezpiecznego Puchatka” jest Ogólnopolskim Programem Edukacyjnym, który wpisuje się w szczytną inicjatywę poprawienia bezpieczeństwa uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych. Aby pomóc maluchom uniknąć różnego rodzaju zagrożeń, w roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klas I naszej szkoły zgłoszeni zostali do  tego projektu.

Celem Puchatkowego programu jest uczenie dzieci bezpiecznych zachowań nie tylko na drodze, ale i w innych sferach ich aktywności:

w domu, w szkole, w czasie zabawy, podczas korzystania z Internetu. Dodatkowo program został rozbudowany o treści związane z przydatną dla dzieci tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności.

Dla wszystkich dzieci przygotowano książeczki edukacyjne z ćwiczeniami i zabawami, dzięki którym pierwszoklasiści będą mogli utrwalać zdobytą w szkole wiedzę. Rodzice otrzymają natomiast specjalne broszury informacyjne z najważniejszymi informacjami na temat projektu.

Honorowy patronat nad programem objął Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty. Patronat medialny sprawuje portal miastodzieci.pl.

Justyna Żukowska