Kronika 2015/2016

Czysty Poznań - wspólna sprawa

Czysty Poznań - Wspólna sprawa „Sprzątanie Świata” - 25.09.2015 r.

W piątkowe, słoneczne przedpołudnie uczniowie naszej szkoły kolejny już raz włączyli się w akcję „Sprzątania świata”. Uczniowie, którzy brali udział w akcji otrzymali rękawice i worki na śmieci. Klasy IV - VI posprzątały tereny wokół szkoły (ulice: Pogodna, Kłuszyńska, Raszyńska), klasy młodsze - boiska i plac zabaw w naszej placówce. Razem zebraliśmy 12 studwudziestolitrowych worków różnych śmieci.

Akcja przebiegała sprawnie, sprzątanie miało nie tylko charakter ciężkiej pracy, ale także wspaniałej zabawy. Mamy wielką nadzieję, że tego typu akcje zaowocują chęcią codziennego dbania o środowisko i udowodnią, że są niezwykle pożytecznym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia.

Wszystkim Uczniom i Nauczycielom, którzy wzięli udział w akcji serdecznie dziękujemy za działania na rzecz ochrony środowiska!

Joanna Biegańska

Dorota Pietrzyk