Kronika 2015/2016

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas piątych Szkół Podstawowych Dzielnicy Grunwald

Cele konkursu:

• upowszechnianie wiedzy matematycznej,

• rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów,

• motywowanie uczniów uzdolnionych matematycznie do rozszerzania swoich umiejętności,

• umożliwienie uczniom przeżycia sukcesu,

• wzmocnienie u uczniów poczucia własnej wartości,

• stworzenie warunków do uzyskania informacji o matematycznych osiągnięciach uczniów w skali dzielnicy.

Konkurs składa się z dwóch etapów: etapu rejonowego oraz finału. W etapie rejonowym uczniowie w ciągu 60 minut rozwiązują test skłądający się z zestawu zadań zamkniętych. Siedmiu uczniów, którzy uzyskają największą liczbę punktów przechodzą do finału. Otrzymają oni tym samym tytuł finalisty konkursu. W finale uczestnicy w czasie 60 minut zmagają się z zestawem zadań otwartychSuma punktów uzyskanych w etapie rejonowym i finale decyduje o zajęciu miejsca w konkursie. Tytuł laureata konkursu otrzymują ci uczestnicy, którzy uzyskają przynajmniej 95% sumy punktów etapu rejonowego i finału.

Dorota Michniewska

Katarzyna Beca