SP80- Kolorowy Dziedziniec dla Dzieciaków Raszyna
Kategoria projektu: 5 - GRUNWALD PÓŁNOC, GRUNWALD POŁUDNIE, STARY GRUNWALD

Aby wziąć udział w głosowaniu na Projekt Budżetu Obywatelskiego nie trzeba być zameldowanym w Poznaniu, wystarczy, że jest się jego mieszkańcem. Nie ma też ograniczeń wiekowych, ale w przypadku niepełnoletnich poznaniaków konieczne jest potwierdzenie opiekuna.

• 23 października - 20 listopada (do godz. 12:00) - głosowanie i promowanie projektów

Założeniem projektu jest przebudowa istniejącego placu, uporządkowanie i uzyskanie nowych terenów zielonych oraz poprawa bezpieczeństwa gry w piłkę nożną.
Teren projektu podzielono na 4 części: plac zabaw, zieleń okalającą śmietnik, mini boisko, zieleń z miejscem do siedzenia i prowadzenia zajęć na zewnątrz.
                Nawierzchnia placu zabaw to trwały, naturalny materiał- zmiękczone zrębki drewna. Na placu będą się znajdowały urządzenia dla młodszych dzieci, jak również dla uczniów z klas 5-8. Dla najmłodszych zaproponowano zestawy zabawowe oraz sprawnościowe. W ramach prac nastąpi korekta kształtu placu zabaw.
        W ramach zagospodarowania zieleni odbędzie się rekultywacja trawników, nasadzenia krzewów izolacyjnych oraz nowych drzew. Na fragmencie asfaltowego boiska zaprojektowano „zieloną oazę” z drzewem, trawą i kilkupoziomowymi ławkami.
Od strony płotu graniczącego z osiedlem Raszyn w celu ograniczenia lotu piłki zostaną zamontowane piłkochwyty. Mini boisko to wyjście naprzeciw oczekiwaniom dzieci z klas 1-4.

Pobierz pliki