Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych - wrzesień 2021

Bus-Tramwaj-Kolej - informacja dot. wzajemnego honorowania części biletów przez ZTM w Poznaniu oraz operatorów kolejowych POLREGIO i Koleje Wielkopolskie ZOBACZ TUTAJ

„Odszedłeś cicho, bez słów pożegnania.
Tak jakbyś nie chciał swym odejściem smucić…
tak jakbyś wierzył w godzinę rozstania,
że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić.”
Ks. Jan Twardowski

Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość,
o śmierci naszego pracownika
Pana Wiesława Rosy
w dniu 19 listopada 2021 roku.

Wyrazy najszczerszego współczucia Rodzinie składają:
Dyrekcja, Pracownicy,
Uczniowie i Rodzice
Szkoły Podstawowej nr 80
im. Kornela Makuszyńskiego w Poznaniu

Pogrzeb odbędzie się 27 listopada 2021 roku o godz. 12.00 w Puszczykowie. Msza Święta w intencji Wiesława Rosy od Pracowników, Uczniów i Rodziców Szkoły Podstawowej nr 80 odbędzie się 19 lutego 2022 roku o godz. 18.00 w Parafii Rzymskokatolickiej pw. Świętej Rodziny w Poznaniu, ul. Promienista 131.

Wyniki konkursu na recenzję książki

Miło nam ogłosić zwycięzców konkursu na recenzję książki!

I miejsce – Kinga Gościńska z klasy 7c za recenzję książki Andrzeja Sapkowskiego – Wiedźmin. Ostatnie życzenie.

II miejsce – Martyna Zacharek z klasy 7b za recenzję książki Kerstin Gier – Czerwień rubinu.

III miejsce – Marta Kabat z klasy 5a za recenzję książki Neli – Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane.

Zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe!

Wszystkie recenzowane książki (i wiele więcej!) dostępne są w szkolnej bibliotece. Nasz zbiór niedawno został znacząco wzbogacony. Każdy uczeń od klasy pierwszej po ósmą znajdzie tu nie tylko lektury, ale całą masę dodatkowej rozrywki dla wyobraźni.

Organizatorzy:

Lidia Waliszewska