My Słowianie, każdy inny – wszyscy równi

W listopadzie i grudniu 2019 r. uczniowie z klas I-III uczestniczyli w autorskim programie przeciwko dyskryminacji i wykluczeniu pod nazwą ,,My Słowianie, każdy inny – wszyscy równi”.

Celem programu była integracja dzieci z różnych kultur i narodowości: Ukrainy, Białorusi, czy Rosji z Polskimi szkolnymi kolegami. Projekt podzielony był na 3 moduły: Poznaj siebie, Poznaj Innych oraz Prezentację projektu, która odbyła się w formie Koncertu Bożonarodzeniowego dnia 17 stycznia br. w auli naszej szkoły.  Podczas występu uczniowie w barwnych słowiańskich strojach zaprezentowali kolędy i pieśni świąteczne z krajów pochodzenia. Całe wydarzenie uświetnił występ Chóru Rotondo pod batutą nauczycielki muzyki - p. Natalii Sobkowiak. Na uroczystość przybyli rodzice, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście z Klubu Raszyn.

Wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc przy organizacji koncertu chcemy bardzo podziękować. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z całego projektu.

Lidia Matyja

Agnieszka Klement-Wyleżyńska