SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Samorząd Uczniowski to (obok Dyrektora, Rady Rodziców, Rady Pedagogicznej) jeden z organów każdej szkoły. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego są łącznikami pomiędzy społecznością uczniowską a kadrą pedagogiczną. Zasady działania Samorządu określa Statut szkoły, czyli podstawowy dokument prawny regulujący życie całej szkoły. Samorząd Uczniowski pracuje zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego.

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 80 w Poznaniu:

Przewodniczący: Marcjanna Smagała
Zastępca: Anna Gadzińska
Skarbnik: Amelia Kadzińska

Opiekun Samorządu Uczniowskiego: mgr Piotr Czapara

Uczniowie naszej szkoły mają m.in. prawo do:
  • organizacji życia szkolnego, umożliwiajacej zachowanie właściwych proporcji miedzy wysiłkiem szkolnym a możliwoscią rozwijania i zaspokajania własnych zainteresowań,
  • redagowania własnej gazetki szkolnej,
  • organizowania działalności kulturalnej, oświatowej, sportowej oraz rozrywkowej, zgodnie z własnymi potrzebami i możliwościami organizacyjnymi szkoły.

Szkolne Koło Wolontariatu

Pobierz pliki

"... zawsze wierzyłam, że istnieją anioły teraz wiem, że to prawda ... "

Powoli zbliżamy się do końca roku szkolnego, roku trudnego, którego każdego z nas kosztował wiele odwagi i cierpliwości. Naszymi korytarzami czasem po cichu, zupełnie niezauważalnie przemieszczały się osoby, o których chciałabym teraz wspomnieć.
Weronika, Ola, Paulina uczennice klasy 7a: dziewczyny skromne, twórcze, zawsze uśmiechnięte i pogodne.
Amelia, Jagoda, Antoni, Szymon uczniowie 7b, którzy nie bali się wyjść na scenę i z maluszkami zostać krasnoludkami, czy zatańczyć choreografię do piosenki Majki Jeżowskiej. To na Nich mogłam liczyć podczas tworzenia baneru na festyn.
Mateusz, Marcin, Amelia, Milena, Weronika, Wiktoria uczniowie 8a nasza szkolna "śmietanka". Dzięki nim została pomalowana szkolna ławka przy wejściu (Mateuszu, Marcinie kiedy o Was pomyślę zawsze zakręci mi się łza). Wśród tych osób były za każdym razem chętne do pomocy dziewczyny, które co wtorek brały udział w zajęciach z Panią Ewą Nowak. Wiktoria nasza dusza artystyczna mam nadzieję, że jeszcze o niej usłyszymy w przyszłości i obejrzymy nie jedną wystawę Jej prac, Amelia i Milena - dziewczyny z "kabaretu" Pani Julii Hybiak, mam nadzieję, że Wasze przyszłe szkoły wykorzystają ten aktorski potencjał.
Hubert, Krzysztof, Mateusz, Julia, Zuza, Wiktoriia, Klaudia uczniowie klasy 8b, ktoś by powiedział niezłe ananasy. Bardzo mnie zaskoczyli. Hubert, Krzysztof, Matusz co tydzień pomagali uczniom klas 2 w odrabianiu lekcji, to dzięki nim mogła ruszyć akcja "Starsi - Młodszym". Julia, Zuza, Wiktoriia myślę, że Pani Marta Krajewska, której pomagałyście długo będzie o Was wspominać, byłyście prawdziwą prawą ręką od "zadań specjalnych". Klaudia - dziewczyna najbardziej lubiana przez najmłodszych. Dzieci w świetlicy co wtorek czekały z utęsknieniem na Jej przyjście.
Wszystkim mogę podziękować za akcje z samorządem "Pomoc dla Kresowian", za akcję zbierania słodyczy dla Domu Dziecka nr 2 w Poznaniu, za tworzenie prześlicznych kartek, za festyn. To każdy z Was stał się cegiełką budującą dobro 80-tki.
Jestem z Was dumna Kochani, niech wszyscy przeczytają i dowiedzą się jakich uczniów ma szkoła na ul. Pogodnej.

Dziękuję! Wasza Pani Ania

Szczęśliwy Numerek

Z inicjatywy samorządu uczniowskiego zostaje wprowadzony w naszej szkole "Szczęśliwy Numerek".
Akcja rozpocznie się 25 lutego 2019 r.
Na szkolnej tablicy przy wejściu będzie wywieszony plakat z numerkiem wylosowanym na dany dzień.

Pobierz pliki

Jeśli chcesz nam pomóc, jesteś gotowy poświęcić swój wolny czas, masz nowe ciekawe pomysły - napisz do nas.
Ważne: wypełnij pola oznaczone *