AKTUALNOŚCI 2023/2024

Dzisiaj świętowaliśmy "Dzień Tęczy". Dzieci dowiedziały jak powstaje tęcza, ile ma kolorów, przeprowadziły eksperymenty oraz wykonały wspaniałe prace plastyczne. 

Dzień Dinozaurów

Ferie w oddziale przedszkolnym.

Dzisiaj świętowaliśmy Dzień pizzy.

Legenda głosi, że w tłusty czwartek każdy powinien zjeść chociaż jednego pączka. Dzięki temu będziemy mieli dużo szczęścia przez cały rok.

W tym tym tygodniu dominował Karnawał na naszych zajęciach. Rozwijaliśmy koordynację słuchowa wzrokową, motorykę małą i dużą, pamięć i orientację w przestrzeni. 

Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci z Oddziału Przedszkolnego przygotowały wspaniałe podarunki oraz występ dla przybyłych na uroczystość Gości. 

Pobierz pliki

Ptaszki królowały w tym tygodniu na zajęciach

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego w dniu 17 stycznia 2024 bawiły się w Klubie Raszyn na Baliku Karnawałowym

Wigilia

Mikołajki

Andrzejki

Balik Andrzejkowy

Dzień Buraka23.11. świętowaliśmy Dzień Buraka: były buraczki do jedzenia, picia, kolorowania oraz fotobudka. 

Dzień Kredki

Galaktyka zamknięta w słoiku

Międzynarodowy Dzień Zdrowego ŚniadaniaZ okazji Międzynarodowego Dnia Zdrowego Śniadania dzieci z Oddziału Przedszkolnego przygotowały dzisiaj kolorowe, zdrowe i przepyszne śniadanko. 

W naszym przedszkolu świętowaliśmy "Dzień Dyni". Były dynie: papierowe, żywe, sensoryczne. Dowiedzieliśmy się co pysznego można ugotować z dyni, jak rośnie, jakie są jej odmiany.

Dzieci ćwiczą grafomotorykę, percepcję wzrokową i jeszcze doskonale się przy tym bawią.

W ramach naszych przygód z sensoryką odwiedziliśmy wystawę zorganizowaną na Poznańskich Targach " Van Gogh 3D". Dzieci mogły zaznajomić się z twórczością i życiem tego wspaniałego artysty. Dzięki niesamowitym efektom dźwiękowym oraz wizualnym angażującym nasze zmysły przeżyliśmy niezapomniane chwile .

Dzieci wykonały sensoryczne drzewo przy użyciu różnych materiałów m.in. kasztanów, patyków, liści, żołędzi, ryżu, makaronu.

Dzisiaj dzień upłynął nam na przeliczaniu i segregowaniu kasztanów. Dzieci zrobiły ludziki oraz odtwarzały wzory np. figury geometryczne. 

Z okazji "Dnia jabłka" realizowaliśmy udział w Programie "Kreatywne dni nietypowe"
moduł II. 

Z okazji "Dnia przedszkolaka" dzieci otrzymały drobne upominki oraz uczestniczyły w sesji zdjęciowej.

Międzynarodowy Dzień Kropki to przede wszystkim dzień kreatywności, zabawy, odkrywania talentów. Podczas zajęć powstają wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Dzień Kropki z pierwszego modułu Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Kreatywne Dni Nietypowe".

WYDARZENIA 2022/2023

Nasza grupa wybrała się dzisiaj na wycieczkę do Palmiarni.

Nasza grupa brała udział w III Przeglądzie Prac Plastycznych 3D "Zwierzęta wiejskie 3D". W przeglądzie prac brały udział przedszkola znajdujące się na terenie miasta Poznania.

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do ZOO. 

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Dzisiaj wyobrażaliśmy sobie, że jesteśmy na plaży. Na twarzach czujemy morską bryzę a pod stopami ciepły piasek. 

Kiedy na zewnątrz wieje wiatr i pada deszcz w sali też można się dobrze bawić wykonując zapachowy i kolorowy piasek kinestetyczny do zabawy i ćwiczeń sensorycznych. 

Z okazji Święta Rodziny Przedszkolaki przygotowały występ oraz przepiękne prezenty dla ukochanych rodziców.

Dzień Dziecka (1czerwca 2023)

Dzień sportu (31 maja 2023)

W ramach obchodów święta patrona Szkoły Kornela Makuszyńskiego dzieci z Oddziału Przedszkolnego wzięły udział w sesji fotograficznej, zaśpiewały piosenkę, posłuchały historii Koziołka Matołka oraz wykonały prace plastyczne.

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych dniach tego miesiąca obchodzone są w Polsce trzy ważne święta: 1 maja - Międzynarodowe Święto Pracy, 2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 3 maja – Święto Narodowe Trzeciego Maja (dzień uchwalenia Konstytucji 3 maja z 1791 roku). Z tej okazji w naszej grupie dzieci uczestniczyły w zajęciach kształtujących postawę patriotyczną.

W naszej grupie zawsze coś się dzieje.
Dzieci rozwijają koncentrację, kreatywność, wyobraźnię, ćwiczą motorykę oraz poznają metody wykonywania prac plastycznych przy użyciu różnego rodzaju materiałów.

Grupa przedszkolna życzy Wszystkim zdrowych, spokojnych, radosnych Świąt Wielkanocnych

Wiosenne prace plastyczne

Nasza grupa zasadziła w doniczkach nasionka marchewki, papryki, rzodkiewki oraz słonecznika. Przedszkolaki będą obserwować jak rosną, systematycznie podlewać oraz oczekiwać na efekty pracy .

Przedszkolaki witają pierwszy dzień Wiosny podczas parady w kolorowych wiankach z krepy. Towarzyszyła nam własnoręcznie wykonana Marzanna.

Wiosenne prace plastyczne 

20 marca 2023 - Dzisiejszy dzień spędziliśmy na eksperymentach związanych z obiegiem wody w środowisku. Dzieci musiały uzbroić się w cierpliwość ale warto było poczekać na efekty.

Historia dinozaurów

W tym tygodniu poznajemy historię dinozaurów. Dzieci w ramach zajęć dokonały erupcji wulkanu co sprawiło im niesamowitą frajdę i wywołało okrzyki radości. 

Dzień dinozaura

Dzień kota

Dzień Babci i Dziadka

Zabawa karnawałowa w Klubie Raszyn 

Dzisiaj do naszej grupy zawitał gość z ogromnym workiem prezentów i długa brodą!

W naszej grupie dzieci już poczuły magię Świąt!

Ubieramy choinkę!

Sensoryczny piątek

Dzień Pluszowego Misia

Dzień postaci z bajek

Zajęcia w ramach projektu, w którym bierzemy udział...

Jesień zawitała również do nas...

Dzień Przedszkolaka 2022

Drogie przedszkolaki - czekamy na Was!!!

Ostatnie dni wakacji