Sensoplastyka

Wychodząc naprzeciw globalnym przemianom  edukacyjnym i społecznym, w Naszej Szkole realizujemy zajęcia Sensoplastyki. Nasza placówka jest miejscem w którym kreatywność, innowacyjność oraz przedsiębiorczość stanowią  przestrzeń do faktycznego odkrywania indywidualnej pasji oraz talentów. Zajęcia sensoplastyczne  to doświadczenie, które pozwala Naszym Uczniom odczuwać satysfakcję z osobistej kreatywności, wzrasta w nich poczucie sprawstwa oraz kreatywności. Senosplastyka to nie tylko " robienie glutów", a nade wszystko tworzenie atmosfery opartej na współpracy, samodzielności i odwadze do próbowania nowych rzeczy.  Swobodna twórczość jest działaniem i procesem przynoszącym konkretne efekty, a kreatywność cechą charakteru determinującą skuteczne i twórcze myślenie. Kreatywność czyni świat lepszym!

Zajęcia Sensoplastyki odbywają się w naszej szkole cyklicznie i programem obecnie objęte są klasy IIIa oraz IIIb, pod okiem wykwalifikowanego trenera Sesnoplastyki " Inkubatora Inspiracji" . Na zajęciach wykorzystujemy tylko bezpieczne produkty spożywcze, by uczyć się, bawić i odkrywać siebie!
Weronika Ziarnek

Sensoplastyka 3a " Galaretkolina"
Zajecia Sensoplastyki z wykorzystaniem galaretki oraz mąki ziemniaczanej.
Zajecia Sensoplastyki z wykorzystaniem galaretki oraz mąki ziemniaczanej. Zdjecia przedstawiają sylwetki dzieci podczas swobodnej zabawy.
Sensoplastyka 3a - malowanie na mleku
Malowanie to nie tylko papier, farby, kredki czy flamastry. Uczniowie Naszej Szkoły pokazali, że ogrniczać Nas moze jedynie wyobraźnia i wykonali mozaiki. Do zabawy posłużyły nam przyparwy: imbir, kurkuma, kakao, papryka, kawa, pieprz i barwniki spozywcze oraz mleko roślinne : sojowe, owsiane, kokosowe, migdałowe i ryżowe!
Efekt końcowy Nas zaskoczył!
Zdjęcia przedstawiaja dzieci podczas swobodnej zabawy na zajeciach Sensoplastyki.