Klasa 1A

Informacje i zdjęcia  przygotowuje wychowawczyni- p. Ewa Szczepańska
1 WRZEŚNIA
       1 września 2014 roku z pewnym niepokojem, ciekawością,ale i z wielkimi chęciami rozpoczęliśmy swoją szkolną przygodę. Pan Dyrektor powitał nas w gronie uczniów Szkoły Podstawowej Nr 80. Później podziwialiśmy występy koleżanek i kolegów klasy 2 B. Czy sami kiedyś też będziemy tu występować?

DOBRZE NAM RAZEM JEST
Wspaniale jest poznawać się podczas zabawy w naszej kolorowej i wesołej sali nr 11.

Klasą pierwszą „ a ”jesteśmy dopiero od paru dni, ale już dobrze czujemy się razem.

JEDNYM Z PIERWSZYCH TEMATÓW BYŁO ZWIEDZANIE SZKOŁY
     Wędrowaliśmy po szkolnych korytarzach, wchodziliśmy do różnych sal i rozmawialiśmy z osobami, które tutaj pracują. Wiemy, że każda z nich pomoże nam, gdy będzie taka potrzeba.
Korzystając z pięknej pogodywybraliśmy się na spacer.
Oglądaliśmy teren wokół szkoły i boiska, na których przeżyjemy wiele sportowych emocji.

NASZE PIERWSZE LITERY
        Nasze pierwsze litery- na razie w powietrzu. Pisanie ich wcale nie jest łatwe- spróbujcie sami!

PIERWSZA WYCIECZKA
              Po naszych strojach widać, że wybraliśmy się na wycieczkę ulicami miasta. Przypomnieliśmy sobie zasady ruchu drogowego i zastosowaliśmy je na ruchliwym skrzyżowaniu. Spacer zakończyliśmy w parku.
                Przed wejściem zapoznaliśmy się z obowiązującym regulaminem.

WCIĄŻ MAMY WRZESIEŃ
Jak dobrze, że wrzesień podarował nam ciepłe dni. Możemy uczyć się wspólnie i zgodnie spędzać czas na placu zabaw.

W MAŁEJ SALI GIMNASTYCZNEJ
              W małej sali gimnastycznej pokazaliśmy, że taniec i muzyka dają nam wiele radości. Już w przedszkolu poznaliśmy Zumbę i teraz prezentujemy swoje umiejętności naszej pani.

NAJTRUDNIEJSZY PIERWSZY KROK
Najtrudniejszy pierwszy krok- on już za nami. Potrafimy napisać literkę „ a ”, wkrótce stworzymy album wszystkich liter.

SALA ZABAW
Oto sala zabaw. Tutaj króluje radość i uśmiech!

"...DZIŚ DO KLASY PRZYSZŁY LALE"
„ ... dziś do klasy przyszły lale” - razem z dziewczynkami. Chłopcy w swoich tornistrach przynieśli samochodziki.
Kącik zabawek powiększył się o przedmioty nam bliskie.

DZIEŃ CHŁOPCA
My dziewczynki z klasy 1A pamiętałyśmy, że 30 września nasi koledzy mają swoje święto. Przygotowałyśmy dla nich życzenia, laurki i upominki. Były też konkursy. "Panowie" musieli się też trochę pogimnastykować, ale bardzo im się to podobało - spójrzcie na uśmiechnięte twarze naszych chłopaków.

POZNAJEMY ŚWIAT
                    Uzbrojeni w lupy wyruszyliśmy do parku, aby podziwiać przyrodę, nawet tę niewidzialną gołym okiem. Czuliśmy się jak młodzi naukowcy.

DZIEŃ PAMIĘCI
                    15 października obchodzimy w SP80 Dzień Pamięci o ludziach ważnych. Z tej okazji zaprosiliśmy p. Magdalenę Maciejewską, aby nam oraz koleżankom i kolegom z klas 1B i 1C opowiedziała o p. Jadwidze Piaskowskiej, z którą przez wiele lat pracowała w naszej szkole.

DZIEŃ NAUCZYCIELA
                  Dzisiaj były życzenia, kwiaty i dużo uśmiechów.

MIŁO POWSPOMINAĆ...
...jak to było w przedszkolu. Panie poznały nas i bardzo ucieszyły się z naszych odwiedzin. Nam te wizyty też sprawiły ogromną radość.

NASZ WIELKI DZIEŃ
20 października 2014 r. zostaliśmy uroczyście przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 80 im. Kornela Makuszyńskiego w Poznaniu. Sam Pan Dyrektor wielkim ołówkiem pasował nas- jak dawniej rycerzy - na uczniów.
Po uroczystościach w auli szkoły przeszliśmy do naszej sali, w której czekali dumni z nas Rodzice oraz przygotowane przez nich słodkości i niespodzianki.

MALI KUCHARZE
          Przygotowywaliśmy sałatkę owocową. Niezbędna była do tego - poza pysznymi owocami i potrzebnymi przyborami - współpraca, dużo ostrożności i spore umiejętności. To, co zrobiliśmy było wspaniałe!!! Rodzice, którzy próbowali tego, co stworzyliśmy, byli pod wrażeniem.

PAMIĘTAMY
          Dzień Zmarłych uczciliśmy wizytą na Cmentarzu Górczyńskim. Nasze zachowanie na cmentarzu było wyrazem szacunku dla tych, którzy odeszli.

KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ
          Czuliśmy się dumni jako Polacy mogąc zaprezentować publiczności piękną piosenkę pt. "Dzień dobry, Biały Ptaku".