OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW SP80

Ogólnopolski Konkurs Piosenki Turystycznej i Żeglarskiej 50 MIL

2016-06-05 11:55:55

W sobotę 19 marca br. w Gimnazjum 50 na Górczynie już po raz piąty odbył się: Ogólnopolski Konkurs Piosenki Turystycznej i Żeglarskiej 50 MIL.

W przesłuchaniach wzięło udział blisko 150 osób ze szkół podstawowych, gimnazjów i placówek kulturalnych z całej Polski.

Jak co roku bierzemy udział i wspaniale się bawimy. Nasza młodzież szkolna spotyka rozśpiewanych rówieśników z całej Polski, spędzamy czas poznając ciekawe zespoły muzyczne, interesujących solistów i ciekawych muzyków. Z dużym entuzjazmem witają nas absolwenci naszej szkoły, obecni uczniowie Gimnazjum nr 50. Dzięki wspaniałej organizacji w Gimnazjum 50 przeżywamy prawdziwa ucztę artystyczną. W II edycji konkursu zdobyliśmy III miejsce w kategorii zespół wokalny.

Tegoroczna V edycja oprócz wspaniałych przeżyć muzycznych przyniosła nam również sukcesy: II miejsce w kategorii solistki dla Oliwii Świętek z klasy VI b za wykonanie piosenki „Auto stop”. Wyróżnienie dla zespołu wokalnego, który śpiewał piosenkę „Wędrowne gitary”. Skład zespołu wokalnego: Oliwia Świętek, Wiktoria Nodżak, Weronika Śmigiel, Julia Gulik.

W konkursie jako solistka występowała również Wiktoria Nodżak z klasy V a wykonując piosenkę „Gdzie ta keja…”. Należy dodać, że to wykonanie było również bardzo ciekawe, spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności, wprowadzając wszystkich w prawdziwy żeglarski nastrój. Myślę, że Wiktoria będzie nas godnie reprezentowała w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Turystycznej i Żeglarskiej 50 MIL.

Należy również wspomnieć o udziale Patrycji Pietruchy z klasy VI b, która swoim optymizmem i kreatywnością wspierała naszą młodzież nie tylko w czasie prób ale także w sobotę podczas konkursu. 

Jako opiekun konkursu bardzo dziękuję wszystkim uczestniczkom za wkład pracy i godne reprezentowanie naszej szkoły w konkursie ogólnopolskim.

Dorota Szukała