„Rowerem do szkoły”, czyli edukacja rowerowa naszych uczniów

Tegoroczna jesień to bardzo dobry czas na ciągłe użytkowanie roweru. Uczniowie uwielbiają ten środek transportu, toteż ważnym jest, by znali przepisy i zasady bezpiecznej jazdy oraz różne rodzaje infrastruktury rowerowej. 23 października klasy IV, V i VI uczestniczyły w projekcie miejskim pn. ,,Rowerem do szkoły”. Na spotkaniu teoretycznym poruszono wiele tematów dotyczących m.in.: zalet roweru jako środka transportu, użytkowania roweru w mieście, porównania Poznania do innych miast w Polsce i za granicą, przepisów prawa o ruchu drogowym, rodzajów infrastruktury rowerowej, a także zasad odpowiedzialnego i bezpiecznego poruszania się na rowerze. Warsztaty prowadzone były przez szkoleniowca ze Stowarzyszenia Rowerowy Poznań. Cieszymy się z udziału w projekcie i promocji ruchu rowerowego w naszym mieście.

N.Rachel