Instrukcja rozpoczęcia pracy z programem w zakładce NAUCZANIE ZDALNE
ZDALNA SZKOŁA +

Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas I-III

Pobierz pliki

„Rowerem do szkoły”, czyli edukacja rowerowa naszych uczniów

Tegoroczna jesień to bardzo dobry czas na ciągłe użytkowanie roweru. Uczniowie uwielbiają ten środek transportu, toteż ważnym jest, by znali przepisy i zasady bezpiecznej jazdy oraz różne rodzaje infrastruktury rowerowej. 23 października klasy IV, V i VI uczestniczyły w projekcie miejskim pn. ,,Rowerem do szkoły”. Na spotkaniu teoretycznym poruszono wiele tematów dotyczących m.in.: zalet roweru jako środka transportu, użytkowania roweru w mieście, porównania Poznania do innych miast w Polsce i za granicą, przepisów prawa o ruchu drogowym, rodzajów infrastruktury rowerowej, a także zasad odpowiedzialnego i bezpiecznego poruszania się na rowerze. Warsztaty prowadzone były przez szkoleniowca ze Stowarzyszenia Rowerowy Poznań. Cieszymy się z udziału w projekcie i promocji ruchu rowerowego w naszym mieście.

N.Rachel