Żyj tak, aby każdy kolejny dzień
był pełen przygód i wyjątkowy.
Wypełnij każdą mijającą chwilę tak,
aby we wspomnieniach dawała Ci dużo radości.
Czerp energię ze słońca,
kapiącego deszczu i uśmiechu innych.
Szukaj w sobie siły,
entuzjazmu i radości.
Pozostań dzieckiem i ciesz się dzieciństwem.

Wszystkiego najlepszego
życzą pracownicy
Szkoły Podstawowej nr 80
im. Kornela Makuszyńskiego w Poznaniu
Szanowni Rodzice,

wyraziliście Państwo wolę przysłania dzieci na konsultacje z nauczycielami na terenie szkoły. Proszę o wypełnienie ankiety i przesłanie jej skanu oraz podpisanych oświadczeń na pocztę internetową szkoły sp80poznan@gmail.com (w tytule proszę napisać „Konsultacje”) lub wrzucenie dokumentów do przygotowanej skrzynki na korespondencję z napisem KONSULTACJE w przedsionku szkoły do czwartku 28 maja 2020 roku.
Dyrektor szkoły po weryfikacji ankiet i w porozumieniu z organem prowadzącym przekaże informację (telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem dziennika elektronicznego) o decyzji dotyczącej przyjęcia dziecka na konsultacje w szkole w czasie reżimu sanitarnego.
W piątek 29 maja 2020 roku zostanie przesłany harmonogram konsultacji.
Uczniowie korzystający z konsultacji na terenie szkoły biorą także udział w zdalnym kształceniu na odległość.
Jednocześnie informuję, że w przypadku podjęcia przez Państwa decyzji o posłaniu dziecka na konsultacje w szkole w terminie późniejszym niż 1 czerwca, należy o tym fakcie poinformować Dyrektora Szkoły , co najmniej jeden dzień przed planowaną datą konsultacji. Wraz z tą informacją należy przesłać skany ankiety oraz podpisane oświadczenia (w tytule prosimy wpisać Konsultacje) lub wrzucić do skrzynki na korespondencję w przedsionku szkoły.

z poważaniem
Aldona Rożnowska
Poznań, dnia 19 maja 2020 r.
Szanowni Rodzice,

przekazuję Państwu dokumenty, z którymi należy zapoznać się przed podjęciem decyzji o powrocie dziecka do szkoły na zajęcia opiekuńczo- wychowawcze, w trakcie trwania pandemii COVID-19:

1.PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 80 IM. KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO W OKRESIE PANDEMII COVID-19
2. OŚWIADCZENIA RODZICÓW
3. ANKIETA

Po zapoznaniu się z treścią dokumentów proszę o przesłanie zwrotne na adres poczty szkoły sp80poznan@gmail.com skanu ankiety i podpisanych oświadczeń (w tytule prosimy wpisać ŚWIETLICA) lub przygotowane dokumenty, w zaklejonej opisanej hasłem ŚWIETLICA kopercie proszę o wrzucenie do skrzynki na korespondencję w przedsionku szkoły.
Prosimy o przesłanie odpowiedzi do 25 maja 2020r
Dyrektor szkoły po weryfikacji ankiet i w porozumieniu z organem prowadzącym przekaże informację (telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem dziennika elektronicznego) o decyzji dotyczącej przyjęcia dziecka na zajęcia opiekuńczo – wychowawcze w szkole w czasie reżimu sanitarnego.
Jednocześnie informuję, że w przypadku podjęcia przez Państwa decyzji o posłaniu dziecka na zajęcia w szkole w terminie późniejszym niż 1 czerwca, należy o tym fakcie poinformować Dyrektora Szkoły na 3 dni przed planowaną datą powrotu dziecka do placówki. Wraz z tą informacją należy przesłać skany ankiety oraz podpisane oświadczenia (w tytule prosimy wpisać ŚWIETLICA) lub wrzucić do skrzynki na korespondencję w przedsionku szkoły.

Aldona Rożnowska

"... zawsze wierzyłam, że istnieją anioły teraz wiem, że to prawda ... "

Powoli zbliżamy się do końca roku szkolnego, roku trudnego, którego każdego z nas kosztował wiele odwagi i cierpliwości. Naszymi korytarzami czasem po cichu, zupełnie niezauważalnie przemieszczały się osoby, o których chciałabym teraz wspomnieć.
Weronika, Ola, Paulina uczennice klasy 7a: dziewczyny skromne, twórcze, zawsze uśmiechnięte i pogodne.
Amelia, Jagoda, Antoni, Szymon uczniowie 7b, którzy nie bali się wyjść na scenę i z maluszkami zostać krasnoludkami, czy zatańczyć choreografię do piosenki Majki Jeżowskiej. To na Nich mogłam liczyć podczas tworzenia baneru na festyn.
Mateusz, Marcin, Amelia, Milena, Weronika, Wiktoria uczniowie 8a nasza szkolna "śmietanka". Dzięki nim została pomalowana szkolna ławka przy wejściu  (Mateuszu, Marcinie kiedy o Was pomyślę zawsze zakręci mi się łza). Wśród tych osób były za każdym razem chętne do pomocy dziewczyny, które co wtorek brały udział w zajęciach z Panią Ewą Nowak. Wiktoria nasza dusza artystyczna mam nadzieję, że jeszcze o niej usłyszymy w przyszłości i obejrzymy nie jedną wystawę Jej prac, Amelia i Milena - dziewczyny z "kabaretu" Pani Julii Hybiak, mam nadzieję, że Wasze przyszłe szkoły wykorzystają ten aktorski potencjał.
Hubert, Krzysztof, Mateusz, Julia, Zuza, Wiktoriia, Klaudia uczniowie klasy 8b, ktoś by powiedział niezłe ananasy. Bardzo mnie zaskoczyli. Hubert, Krzysztof, Matusz co tydzień pomagali uczniom klas 2 w odrabianiu lekcji, to dzięki nim mogła ruszyć akcja "Starsi - Młodszym". Julia, Zuza, Wiktoriia myślę, że Pani Marta Krajewska, której pomagałyście długo będzie o Was wspominać, byłyście prawdziwą prawą ręką od "zadań specjalnych". Klaudia - dziewczyna najbardziej lubiana przez najmłodszych. Dzieci w świetlicy co wtorek czekały z utęsknieniem na Jej przyjście.
Wszystkim mogę podziękować za akcje z samorządem "Pomoc dla Kresowian", za akcję zbierania słodyczy dla Domu Dziecka nr 2 w Poznaniu, za tworzenie prześlicznych kartek, za festyn. To każdy z Was stał się cegiełką budującą dobro 80-tki.
Jestem z Was dumna Kochani, niech wszyscy przeczytają i dowiedzą się jakich uczniów ma szkoła na ul. Pogodnej.

Dziękuję! Wasza Pani Ania