AKTUALNOŚCI

"Dla błękitnego nieba" - zakończenie. Zwiedzanie fabryki Volkswagen w Antoninku

W ubiegłym roku szkolnym 2021/2022 uczniowie z klas 7-8 wzięli udział w organizowanym przez Volkswagen Poznań oraz PPNT programie popularyzującym wiedzę z zakresu jakości powietrza oraz zmian klimatycznych. Uczniowie przez cały zeszły rok szkolny dokonywali m.in. pomiarów fizykochemicznych, obserwowali wybrane gatunki roślin i zwierząt wskazujące na postępujące zmiany klimatyczne. 10 czerwca 2022 roku I edycja projektu ,,Dla błękitnego nieba” dobiegła końca. Wzięło w nim udział 21 szkół z Wielkopolski. Nasza szkoła została wówczas wyróżniona! W nagrodę 28.04.2023 wybraliśmy się do fabryki Volkswagen w Antoninku. Zwiedzanie zakładu trwało 2 godziny. Wyposażeni w kamizelki, okulary i słuchawki zostaliśmy oprowadzeni po poszczególnych obszarach fachowych w tym po obszarze Budowy Karoserii oraz Dziale Montażu. Mogliśmy zobaczyć na własne oczy, jak roboty precyzyjnie wykonują swoją pracę. Największe wrażenie wywarł na nas pojazd bez karoserii, wyposażony w niezbędne kabelki, przewody umożliwiające uruchomienie samochodu. Co więcej młodzi ludzie, niedługo kończący szkołę podstawową dowiedzieli się, jaką drogę musieliby przejść, aby zostać pracownikiem Volkswagena. Przedstawione zostały oferty różnych szkół, zaprezentowane zostały zawody przyszłości, jak np. mechatronik
(z elementami odlewnictwa), automatyk (z elementami mechatroniki). Wyjście na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci :)

 

Ewa Schwarz

Uczniowie wraz z nauczycielami znajdują się przed zakładem Volkswagen Poznań

Grupa szkolna reprezentująca Szkołę Podstawową nr80 w Poznaniu odbiera nagrodę od organizatorów projektu ,,Dla błękitnego nieba"

Wspólne zdjęcie przy jednym z samochodów należących do Volkswagen Poznań.

Uczniowie wyposażeni w kamizelki oglądają prezentację dotyczącą m.in. zawodów przyszłośc

Uczniowie wyposażeni w kamizelki oglądają prezentację dotyczącą m.in. zawodów przyszłośc