UCZEŃ

W zakładce Dokumenty/Bezpieczna Szkoła do pobrania zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów.

VIII FESTYN RODZINNY 25.05.2019
Więcej zdjęć na naszym profilu Facebook. Zobacz tutaj.

"Śniadanie daje moc"

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.

Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki,

lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.

To najlepszy start w nowy dzień!

"Śniadanie daje moc"

to program edukacyjny promujacy zdrowe nawyki żywieniowe oraz podnoszący naszą świadomość dotyczącą roli śniadania w diecie dzieci.

Nasza szkoła dołączyła do tej akcji.

W związku z tym 8 listopada obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania.

Nauczyciele wspólnie z uczniami omówili zasady zdrowego odżywania oraz zasady zachowania higieny podczas przygotowywania posiłków.

Następnie przystąpili do tworzenia smacznych, kolorowych i

zdrowych kanapek z przyniesionych produktów spożywczych.

Tak przygotowane śniadanie uczniowie zjadali z wilkim apetytem.

Wspólne przygotowywanie śniadania okazało się świetną zabawą dla wszystkich uczniów,

a ponadto okazją do pogłębienia wiedzy na temat istoty śniadań w diecie ucznia.

Była to również okazja do integracji zespołu klasowego,

a także lekcja kulturalnego spożywania posiłków.

Dorota Pietrzyk

Justyna Żukowska