Akcja #sadziMY 2024

12 kwietnia 2024r. ruszyła ogólnopolska akcja sadzenia drzew, do której przyłączyła się nasza szkoła. Akcja #sadziMY to wielka promocja polskich lasów. Dzięki pracy leśników rośnie powierzchnia lasów i ich zasobność. Każda osoba może przyczynić się do zwiększania powierzchni zielonych płuc naszego kraju, aby zapewnić bezpieczną przyszłość przyszłym pokoleniom. Sadzenie drzew to nie tylko wyraz troski o środowisko, lecz także wielka korzyść dla naszego zdrowia i samopoczucia. Aktywność na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknej przyrody, to wspaniała forma wypoczynku i regeneracji.

Lasy, drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Lasów w Polsce stale przybywa, zajmują już jedną trzecią powierzchni kraju.
Uczniowie klas siódmych  i szóstych pracowali na zajęciach plastycznych przygotowując hasła i symbole : ECO a zakończeniem tej akcji było posadzenie drzew. Każde posadzone drzewko będzie pod pieką jednej z tych klas. W tej akcji brało również nasze przedszkole gdzie najmłodsi również posadzili i podlewali swoje drzewko.  Taka forma nauki sprawiła uczniom wiele satysfakcji i niezapomnianych wrażeń.
Składamy serdeczne podziękowania dla Nadleśnictwa Babki, Leśnictwu Drapałka  za przekazanie sadzonek drzew.

Beata Ruszkowska
Alina Muszyńska