Arena zawodowców

15 listopada 2019 roku uczniowie klas ósmych w ramach doradztwa zawodowego udali się do Areny, by zapoznać się z ofertą poznańskich szkół branżowych. Targi edukacyjne „Arena zawodowców” umożliwiły młodzieży przyjrzenie się z bliska jak wygląda kształcenie w wielu zawodach. Na kolejnych stoiskach ofertę prezentowały szkoły specjalizujące się m.in. w: mechanice i mechatronice, ekonomii i administracji, poligrafii i fotografii, handlu, turystyce i reklamie, nowych technologiach IT, budownictwie czy fryzjerstwie. Poza tym, każdy z uczniów mógł przystąpić do testu, którego wynik ułatwiał określenie do jakich zawodów posiada najlepsze predyspozycje.

Wyjście na „Arenę zawodowców”, zwłaszcza dla ucznia planującego dalszą edukację oprzeć na szkole branżowej, dawało możliwość bezpośredniego spotkania się z zawodem, w którego kierunku być może niebawem zacznie się kształcić.

Łukasz Kucharski