Code Week 2019 w Szkole Podstawowej nr 80 w Poznaniu

Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. W tym roku Code Week odbył się już po raz szósty!

Szkoła Podstawowa nr 80 im. Kornela Makuszyńskiego zgłosiła 10 wydarzeń, które udało nam się zrealizować podczas lekcji informatyki, kółek informatycznych oraz zajęć z programowania i kodowania. Z niecierpliwością wyczekujemy Code Week 2020.

Szkolny koordynator wydarzenia

Julia Hybiak