Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych - wrzesień 2021

Bus-Tramwaj-Kolej - informacja dot. wzajemnego honorowania części biletów przez ZTM w Poznaniu oraz operatorów kolejowych POLREGIO i Koleje Wielkopolskie ZOBACZ TUTAJ


„Odszedłeś cicho, bez słów pożegnania.
Tak jakbyś nie chciał swym odejściem smucić…
tak jakbyś wierzył w godzinę rozstania,
że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić.”
Ks. Jan Twardowski

Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość,
o śmierci naszego pracownika
Pana Wiesława Rosy
w dniu 19 listopada 2021 roku.

Wyrazy najszczerszego współczucia Rodzinie składają:
Dyrekcja, Pracownicy,
Uczniowie i Rodzice
Szkoły Podstawowej nr 80
im. Kornela Makuszyńskiego w Poznaniu
Pogrzeb odbędzie się 27 listopada 2021 roku o godz. 12.00 w Puszczykowie. Msza Święta w intencji Wiesława Rosy od Pracowników, Uczniów i Rodziców Szkoły Podstawowej nr 80 odbędzie się 19 lutego 2022 roku o godz. 18.00 w Parafii Rzymskokatolickiej pw. Świętej Rodziny w Poznaniu, ul. Promienista 131.

CodeWeek 2021

W terminie 11-15 października  na zajęciach  informatyki dołączyliśmy do Europejskiego Tygodnia Kodowania, którego nadrzędnym celem było przekazanie uczniom umiejętności programowania w zabawny i wciągający sposób. Klasy najmłodsze wybrały się w podróż z Flurbym, który na uprzednio utworzonej happy maps poszukiwał smakowitych owoców. Klasa czwarte razem z Elsą i Anna programowała w mroźnej krainie różnego rodzaju kształty śnieżynek. Uczniowie klas szóstych i siódmych korzystając z języka programowania Scratch utworzyli rakietę poruszającą się w kosmosie. 
Łącznie w szkolnym CodeWeek nazwanym "Zakodowana Osiemdziesiątka" wzięło udział 71 uczniów przyczyniając się tym samym do umieszczenia Polski na 3 miejscu najaktywniejszych uczestników zabawy z kodowaniem.


Anna Szymczak