Drzwi Otwarte w SP80 14 marca 2023 - relacja

Drzwi Otwarte w SP80W SP80 14 marca odbyły się Drzwi otwarte. Nauczyciele przygotowali dla dzieci dużo atrakcji, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci musiały wykonać wszystkie zadania w interdyscyplinarnym Escape room: własnoręcznie wytwarzały slime w „,laboratorium”, przeszły trening umysłu, uczestniczyły w grach i zabawach dydaktycznych. Z wielkim zaciekawieniem obejrzały bajkę pt. „Rękawiczka” przedstawioną w teatrzyku Kamishibai. Po wykonaniu wszystkich zadań dzieci otrzymały Dyplom Bystrzaka i słodki poczęstunek. Dzieci oglądały prezentację wydarzeń historycznych Mogły również uczestniczyć w eksperymentach z suchym lodem, zobaczyć jak lód reaguje na bańki mydlane, jak wpływa na mrożenie produktów. W pracowni biologicznej mogły oglądać pod mikroskopem preparaty, stworzyć własny, obejrzeć wystawę prac uczniowskich oraz ciekawe pomoce naukowe. W pracowni matematycznej były łamigłówki, tangramy, pokaz robotów, zabawy z bryłami i inne atrakcje. Poloniści zaprezentowali program multimedialny mTalent Potrafię. Była możliwość odbycia konsultacji z pedagogiem i psychologiem, sprawdzenia umiejętności logicznego myślenia, pamięci i spostrzegawczości. Świetlica zaproponowała zajęcia plastyczne z użyciem długopisu 3D, kirigami oraz zabawy sensoryczne.

Zdjęcia można obejrzeć w GALERIA 2022/23 >>>

Zapraszamy na kolejne Drzwi otwarte, które odbędą się 14 kwietnia 17.00 -19.00