Dzień Łamigłówek

Zagadki należą do zabaw dydaktycznych, które bardzo polubiła nasza Pogodna Świetlica. Łamigłówki nie tylko uczą dzieci myślenia, ale także je bawią. Zagadki dla naszych uczniów są tak sformułowane, aby dzieci chętnie je zgadywały i interesowały się żywo ich rozwiązywaniem.  Wysiłek i doświadczenie w zgadywaniu odnosi jak największe korzyści dla rozwoju umysłu i wyobraźni. Rozwiązywanie zagadek pomaga w rozwijaniu takich procesów myślowych, jak: porównanie, analiza, synteza i uogólnienie. Zagadki skłaniają dziecko do uzasadnienia wniosków, uczy nazywać cechy przedmiotów, dostrzegać różnice i podobieństwa. Zagadki stanowią skuteczny i atrakcyjny środek wzbogacenia języka. Odgadywanie zagadek jest zabawą zapewniającą radość i przyjemność. Pokonanie trudności przynosi zadowolenie i satysfakcję oraz zachęca do uczenia się. Mogłoby wydawać się, że po rozwiązaniu zagadki trzeba dziecko wynagrodzić. Otóż nie koniecznie. Dla ucznia, już samo rozwiązywanie zagadek jest nagrodą a małe upominki są zachęta do dalszej wspólnej zabawy. Wszystkim dzieciom jeszcze raz gratulujemy :-)

Pogodna Świetlica SP 80
Dzień Łamigłowek w Pogodnej Świetlicy