Dzień Pluszowego Misia

Corocznym zwyczajem 25 listopada do naszej szkoły zawitały małe, duże, grube, chude,stare, nowe misiaczki. Każdy z dumą prezentował swojego wybrańca. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję narysować portret misia i poznać historię powstania misia Teddiego , który zapoczątkował światowy fenomen misiomanii.

Prezydent USA  Theodore Roosevelt podczas polowania uratował małego, rannego misia. Historię tę opisały i  przedrukowały największe amerykańskie gazety.  Jeden z przedsiębiorców zaczął  na cześć tego wydarzenia produkować pluszowe misie. Uroczy pluszak otrzymał imię Teddy i stał się obiektem westchnień wszystkich dzieci na świecie.

Wielu uczniów w naszej szkole  wzięło udział w konkursie plastycznym na postać misia. Prace były tak piękne ,że przed komisją stało nie lada wyzwanie. Oto wyniki konkursu:

I miejsce Biruta Masharskaya klasa 8b

1-3: