Dzień Wszystkich Świętych

1 listopada to Dzień Wszystkich Świętych. W polskiej tradycji jest to czas zadumy i refleksji nad życiem. Rodzaj spotkania z tymi, którzy już odeszli.
Dnia 31 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego postanowili w imieniu społeczności uczniowskiej oddać cześć i hołd zmarłym. Złożone zostały kwiaty na Cmentarzu Górczyńskim, na grobie byłej pani Dyrektor Jadwigi Piaskowskiej. Uczniowie zapalili również znicze przy zbiorowej mogile poległych podczas II wojny światowej oraz pod krzyżem „Zło dobrem zwyciężaj”.

“Dla tych którzy odeszli w nieznany świat,
płomień na wietrze kołysze wiatr.
Dla nich tyle kwiatów pod cmentarnym murem
i niebo jesienne u góry.
Dla nich harcerskie warty i chorągiewek gromada
i dla nich ten dzień -