Eksperymenty z suchym lodem podczas Drzwi Otwartych

14 marca uczennica klasy 8a dla przybyłych rodziców i dzieci zaprezentowała doświadczenia, które pokazały niesamowite właściwości suchego lodu. Można było m.in. zaobserwować roznoszący się ,,dym", przekonać się jak suchy lód reaguje na bańki mydlane, zobaczyć pianę utworzoną z suchego lodu. Za pomocą zestalonego dwutlenku węgla możemy również nadmuchać baloniki, zamrozić różne produkty. Nauka przez zabawę jest najbardziej efektywna :)

Ewa Schwarz
Na stole znajdują się miski z suchym lodem i wrzątkiem. Widać roznoszący się ,,dym".
Uczestnicy sprawdzają jak suchy lód reaguje na bańki mydlane. W tle tablica multimedialna, na której wyświetlone są zdjęcia ukazujące szkło laboratoryjne.
Przybyłe dzieci obserwują pianę utworzoną z suchego lodu.
Młodsi uczestnicy stoją przy stole laboratoryjnym. Wszyscy trzymają balonik, w którym znajdują się ziarenka suchego lodu. Jednocześnie obserwują robaka powstającego w wyniku dosypania suchego lodu do naczynia z wrzątkiem i wlania płynu do naczyń.
Na stole znajduje się miska, a w niej suchy lód i kawałek banana.