SZKOŁA
UCZEŃ
RODZICE
Drodzy Rodzice,

            W związku z wydarzeniami mającymi miejsce w warszawskim Wawrze, chcielibyśmy Państwa uspokoić.  W naszej szkole pod czujnym okiem wychowawców, każde najmniejsze wydarzenie świadczące o konflikcie między uczniami zostaje konsultowane zarówno psychologiem, pedagogiem jak i psychopedagogiem. Wszelkie nieprawidłowości staramy się rozwiązywać na bieżąco. Przede wszystkim rozmawiać, organizować warsztaty, prowadzić mediacje między skonfliktowanymi uczniami i czuwać.
          Jednakże zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc. Prosimy zgłaszać nam wszelkie obawy, nieprawidłowości i podejrzenia w związku z zachowaniem Państwa dzieci, czy też kolegów, koleżanek, które        z Państwa dziećmi dzielą wspólny czas szkolny. W przypadku naszych Dzieci nadgorliwość jest jak najbardziej wskazana i nie ma błahych problemów. Nawet jeśli wg. Państwa nie są warte uwagi, zawsze należy się upewnić    i konsultować z kadrą szkolnej pomocy psychologiczno- pedagogicznej i wychowawcami. Z pewnością przyczyni się to, do większej skuteczności naszych działań.

Kadra SP 80

W zakładce Dokumenty/Bezpieczna Szkoła do pobrania zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów.VIII FESTYN RODZINNY 25.05.2019
Więcej zdjęć na naszym profilu Facebook. Zobacz tutaj.

FESTYN RODZINNY W SP80 27 maja 2017 r.

W ostatnią sobotę maja uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły wraz z rodzinami i przyjaciółmi licznie przybyli na coroczny festyn szkolny. Tegoroczna majówka została zorganizowana przez Klub Raszyn oraz Radę Rodziców SP80.

Piknik po raz kolejny poprowadził pan Dominik Nowak z Klubu Raszyn. Na przybyłych gości czekały liczne atrakcje przygotowane przez Klub Raszyn, nauczycieli oraz rodziców. Każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Klub Raszyn zaprezentował nam fantastycznie brzmiący zespół perkusyjny, zespół małych „Tancereczek”, prężnie rozwijające się studio piosenki. Przygotowali również stanowiska dla małych i dużych: strzelnicę, piłkarzyki, bańki mydlane, szczudła, klanzę, jaki i szachy lub warcaby.

Od nauczycieli dostaliśmy malowanie twarzyczek, malowanie na płótnie, skakanie, zawody zespołowe i wiele innych. A przede wszystkim na scenie mogliśmy podziwiać naszych kolegów i koleżanki z klas Ia, IIIa i IIIb w przygotowanych występach artystycznych.

Liczną grupę można było spotkać przy stoisku eksperymentów chemicznych i fizycznych, gdzie każdy mógł sprawdzić jak nietypowo zachowują się zwykłe przedmioty codziennego użytku.

Nie możemy również zapomnieć o zwycięzcach w konkursie makulatury dla klasy, która dzięki zbiórce makulatury uratowała najwięcej drzew. W tym roku zwyciężyły klasy: 2a, 3b oraz 2b.

Dla spragnionych i głodnych czekała przygotowana przez Radę Rodziców kawiarenka z pysznymi wypiekami od rodziców naszych uczniów. Rada Rodziców przygotowała również drobne upominki, jak i książki, które uzyskały drugie życie.

Na spragnionych i głodnych czekały również świeżo wyciskane soki własnej kompozycji, jak i pyszna zupa marokańska. Wszystko przygotowane przez firmę cateringową Pyszoty, która od tego roku przygotowuje posiłki dla naszych uczniów. Pychota.

A kto chciał sprawdzić swoją wytrzymałość fizyczną mógł sprawdzić swoje możliwości na kajaku przygotowanym przez Klub Sportowy Posnania. A dla wytrwałych w oszczędzaniu czekały miłe panie z Banku Polskiego PKO BP z kolorową ofertą Szkolnych Kas Oszczędnościowych.

Gdy muzyka nieco przycichła, na sygnale wjechała Straż Pożarna, która dołączyła do już obecnej Policji. Każdy mógł sprawdzić co kryje w sobie wóz strażacki czy policyjny.

A najważniejsza była piękna pogoda. Słoneczko ogrzewało nas przez cały czas. Każdy przyniósł ze sobą mnóstwo uśmiechu i radości. Był to czas mile spędzony dla wszystkich obecnych na pikniku.

Do zobaczenia za rok!

Monika Grygiel

Rada Rodziców SP 80

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć