KLASA 7A W INSTYTUCIE GENETYKI CZŁOWIEKA

Uczniowie klasy 7a wraz ze swoją wychowawczynią odwiedzili Instytut Genetyki Człowieka w Poznaniu. Zajęcia podzielone były na dwie części- wykład i ćwiczenia. Pierwsza część –forma wykładu, dotyczyła komórek, ich budowy oraz wpływu genów na zdrowie, wygląd  i zachowanie człowieka. Druga część to warsztaty, na których uczniowie mieli okazję samodzielnie wyizolować swoje DNA z komórek pobranych z jamy ustnej.

Na koniec zwiedzili Instytut i dowiedzieli się na czym polega praca zatrudnionych w nim osób.

Joanna Biegańska

Uczniowie klasy 7a

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.