Klasa IV b w Salonie Muzycznym-Muzeum Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu

1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Z tej okazji klasa IV b odwiedziła Willę wśród róż - Salon Muzyczny - Muzeum Feliksa Nowowiejskiego - muzeum poświęcone Feliksowi Nowowiejskiemu, zlokalizowane w Poznaniu, przy Alei Wielkopolskiej 11. Kompozytor po zakończeniu I wojny światowej osiadł na stałe w Poznaniu. Nasi uczniowie poznali historię życia i twórczości wspaniałego polskiego kompozytora. Oglądali wspaniałe pamiątki i wysłuchali pięknych utworów zagranych na żywo przy pięknym historycznym fortepianie. Pobyt w tym magicznym miejscu to zarówno lekcja wspaniałej polskiej historii,                        a jednocześnie lekcja muzyki klasycznej. Jedną z bardziej wzruszających chwil było wspólne odśpiewanie Roty.

wychowawczyni klasy IV b

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.