Drodzy Rodzice,

            W związku z wydarzeniami mającymi miejsce w warszawskim Wawrze, chcielibyśmy Państwa uspokoić.  W naszej szkole pod czujnym okiem wychowawców, każde najmniejsze wydarzenie świadczące o konflikcie między uczniami zostaje konsultowane zarówno psychologiem, pedagogiem jak i psychopedagogiem. Wszelkie nieprawidłowości staramy się rozwiązywać na bieżąco. Przede wszystkim rozmawiać, organizować warsztaty, prowadzić mediacje między skonfliktowanymi uczniami i czuwać.
          Jednakże zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc. Prosimy zgłaszać nam wszelkie obawy, nieprawidłowości i podejrzenia w związku z zachowaniem Państwa dzieci, czy też kolegów, koleżanek, które        z Państwa dziećmi dzielą wspólny czas szkolny. W przypadku naszych Dzieci nadgorliwość jest jak najbardziej wskazana i nie ma błahych problemów. Nawet jeśli wg. Państwa nie są warte uwagi, zawsze należy się upewnić    i konsultować z kadrą szkolnej pomocy psychologiczno- pedagogicznej i wychowawcami. Z pewnością przyczyni się to, do większej skuteczności naszych działań.

Kadra SP 80

KLASY 6A I 6B NA FESTIWALU NAUKI I SZTUKI


 

„Działo się dużo❗❗❗ Nadleśnictwo Łopuchówko z przyjemnością wzięło udział w XXI Festivalu Nauki i Sztuki Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Pracy mieliśmy po łokcie ale przenosząc naukowców do lasu przyjemności jeszcze więcej :-) :-) :-). W zajęciach edukacyjnych dotyczących ochrony pachnicy, roli martwego drewna w lesie, różnorodności owadów żyjących na roślinach, ochroną dzikich pszczołowatych wzięło udział 46 uczniów klas 6 Szkoły Podstawowej nr 80 w Poznaniu. Dla mnie edukatora taki dzień to okazja do współpracy z ciekawymi ludźmi, pełnymi pasji, którzy są jak ciekawa, pełna wiedzy i inspiracji książka.

Zachęcam gorąco uczniów do odwiedzania strony www.wlin.pl jest to bezpłatna platforma edukacyjna, z której dzieci mogą się bardzo dużo dowiedzieć o wodzie, lesie i naturze oraz  strony www.pachnica.pl

Zachęcamy również uczniów do odwiedzania strony internetowej naszej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu, gdzie znajdą Państwo mnóstwo ciekawych artykułów przyrodniczych  http://www.poznan.lasy.gov.pl/edukacja w tym również artykuły o owadach.”

Karolina Prange

Nadleśnictwo Łopuchówko

Specjalista ds. edukacji leśnej

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.