UCZEŃ

W zakładce Dokumenty/Bezpieczna Szkoła do pobrania zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów.

VIII FESTYN RODZINNY 25.05.2019
Więcej zdjęć na naszym profilu Facebook. Zobacz tutaj.

Klasy ósme w teatrze

„Czy chcemy być szczęśliwi?

…Z pewnością tak! Ona też chciała…

Balladyna zapomniała tylko o jednym…w życiu nie ma drogi na skróty. Tylko czy my, ludzie żyjący dzisiaj w dwudziestym pierwszym wieku, oślepieni blaskiem telewizyjnych gwiazd, szybkich i błyskotliwych karier, o tym pamiętamy?

Dlatego właśnie mimo upływu blisko dwustu lat od napisania tego utworu Narodowy Teatr Edukacji postanowił w tym sezonie przypomnieć to wielkie dzieło i ważną prawdę. Młody człowiek, do którego adresowany jest spektakl, powinien zdawać sobie sprawę, że nie  da się uciec od odpowiedzialności. Tragiczne losy bohaterki powinniśmy potraktować jako przestrogę.

Oczywiście w inscenizacji pojawiły się różne kolory. Było wesoło za sprawą prostego i bezpośredniego Grabca, magicznie za sprawą wznoszącej się nad ziemią królowej Goplany, patriotyczne za sprawą dobrego i walecznego Kirkora, w końcu mądrze dzięki Pustelnikowi.”

źródło: Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia

Spektakl obejrzeli uczniowie klas ósmych 11.03.2019r., przypominając sobie tekst, który w tym roku czytali.

Aleksandra Ratajewska