Kółko chemiczne

Podczas zajęć dodatkowych uczniowie rozwijają umiejętność samodzielnego planowania, przeprowadzania doświadczeń, umiejętność obserwacji i wyciągania wniosków. Młodsi uczestnicy zapoznają się również z nazwami i symbolami pierwiastków chemicznych, co jest przygotowaniem do zapisywania prostszych i bardziej złożonych reakcji chemicznych. Dużą grupę uczestników stanowią bowiem Ci, którzy jeszcze nie rozpoczęli przygody szkolnej z chemią, ale już dziś poznają tajniki chemii, aby łatwiej wkroczyć w kolejne lata nauki. Wśród miłośników obecni są również starsi uczniowie, którzy dzielą się swoją wiedzą, wspierają młodszych, jednocześnie utrwalając i poszerzając treści zdobyte wcześniej.

Ewa Schwarz

Więcej zdjęć w GALERIA 2023/2024 >>>

,Ciecz nienewtonowska" - uczestnicy zajęć sprawdzają, jak zachowuje się ciecz nienewtonowska, gdy dostarczymy jej energii.