Konkurs „Zdrowa kanapka”

Kanapki wykonane przez dzieciW naszej szkole odbył się konkurs „Zdrowa kanapka”. Celem  było zachęcenie dzieci oraz ich rodziców do urozmaicenia jadłospisu oraz zdrowego odżywiania, a także rozbudzenie przez zabawę pasji kulinarnych u dzieci.

Niektórzy uczniowie ( z rodzicami)  wypiekali chleb i bułki.

Ilość i różnorodność wykorzystanych produktów oraz pomysłowość dzieci wprawiła w zdumienie jury.

Uczniowie  nie zapomnieli również o przestrzeganiu zasad higieny i myciu rąk przed przystąpieniem do robienia kanapek (niektórzy wykonywali wszystkie prace w jednorazowych rękawiczkach).

Jury miało wielki kłopot przy wyłonieniu zwycięzców, ponieważ wszystkie kanapki wyglądały bardzo apetycznie i zabawnie oraz prawie wszystkie wykonane zostały ze zdrowych składników.

Przy ocenie kanapek brano pod uwagę wartości odżywcze oraz pomysł na jej wykonanie.

Przyznano 5 wyróżnień: Basia Książek (5a), Antek Rądlewski (6b), Marianna Zaremba (6a), Maksymilian Kamiński (6b) oraz Szymon Grześkowiak (4a).

Uczniowie otrzymali ocenę celującą z biologii lub przyrody.

Serdecznie gratulujemy!

Joanna Biegańska