Laboratorium Szkoły Przyszłości

9 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na warsztaty do Laboratorium Szkoły Przyszłości, które mieści się przy ulicy Zwierzynieckiej. W ramach warsztatów dzieci poznały  podstawy programowania z grą ScottieGo i budowały krokodyle z klocków Lego WeDo, które później wprawiały w ruch.
            Dzieci w przerwie zajęć miały możliwość zabawy w inteligentnej piaskownicy i eksperymentowania w wirtualnej rzeczywistość.
Laboratorium to inicjatywa Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-sieciowego, którego celem jest pokazywanie jak nowoczesne technologie przydają się w edukacji. Więcej o Laboratorium na stronie http://edulab.pcss.pl/.

Bardzo serdecznie dziękujemy tacie Bianki za zorganizowanie wycieczki.

Dominika Kaczmarek

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.