SZKOŁA
UCZEŃ
RODZICE
Drodzy Rodzice,

            W związku z wydarzeniami mającymi miejsce w warszawskim Wawrze, chcielibyśmy Państwa uspokoić.  W naszej szkole pod czujnym okiem wychowawców, każde najmniejsze wydarzenie świadczące o konflikcie między uczniami zostaje konsultowane zarówno psychologiem, pedagogiem jak i psychopedagogiem. Wszelkie nieprawidłowości staramy się rozwiązywać na bieżąco. Przede wszystkim rozmawiać, organizować warsztaty, prowadzić mediacje między skonfliktowanymi uczniami i czuwać.
          Jednakże zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc. Prosimy zgłaszać nam wszelkie obawy, nieprawidłowości i podejrzenia w związku z zachowaniem Państwa dzieci, czy też kolegów, koleżanek, które        z Państwa dziećmi dzielą wspólny czas szkolny. W przypadku naszych Dzieci nadgorliwość jest jak najbardziej wskazana i nie ma błahych problemów. Nawet jeśli wg. Państwa nie są warte uwagi, zawsze należy się upewnić    i konsultować z kadrą szkolnej pomocy psychologiczno- pedagogicznej i wychowawcami. Z pewnością przyczyni się to, do większej skuteczności naszych działań.

Kadra SP 80

W zakładce Dokumenty/Bezpieczna Szkoła do pobrania zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów.VIII FESTYN RODZINNY 25.05.2019
Więcej zdjęć na naszym profilu Facebook. Zobacz tutaj.

Lekcje kryptografii

08.02.2019 uczniowie klasy 8a oraz 5a w ramach lekcji matematyki uczestniczyli w zajęciach z kryptografii. Wykład przeprowadziła dla nich Pani Ewa Biernot, studentka Informatyki oraz Nauczania Matematyki i Informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczniowie dowiedzieli się czym jest kryptografia, do czego służyło szyfrowanie kiedyś i w jakich dziedzinach dzisiaj wykorzystuje się ukryty przekaz informacji. Padło wiele ciekawych i nieraz trudnych pytań. Krótko przypomnieliśmy sobie historię niemieckiej maszyny szyfrującej - Enigmy oraz wielki sukces Polaków, którzy złamali jej szyfr. Uczniowie poznali różne rodzaje szyfrów, m.in. szyfr Cezara, szyfr czekoladka oraz szyfr ułamkowy.  Wszyscy byli bardzo zainteresowani tematem i bardzo sprawnie zakodowali swoją wiadomość. Prace uczniów można było oglądać na szkolnej gazetce znajdującej się na pierwszym piętrze. 

 
Hybiak Julia