Głosuj na projekt rejonowy
Boisko i plac zabaw przy SP80
5 - Grunwald Północ, Grunwald Południe, Stary Grunwald

Pobierz pliki

PBO2020 - Jak głosować na nasz projekt?

1. Wejdź na stronę budzet.um.poznan.pl/glosowanie

2. Przejdź do projektów z kategorii: rejonowe - 5 - Grunwald Północ, Grunwald Południe, Stary Grunwald

3. Zaznacz projekt V.12 - Boisko i plac zabaw przy SP80 i przejdź do dołu strony i kliknij Oddaj swój głos

4. Wypełnij dane i jeszcze raz kliknij Oddaj swój głos

Lekcje muzealne

Dnia 16 maja klasy siódme uczestniczyły (jak co roku) w niezwykłych lekcjach. Niezwykłych, bo poza szkolną przestrzenią. Muzeum Narodowe zorganizowało zajęcia teoretyczne połączone z warsztatem lub aktywnościami w przestrzeni galerii. 7a poznała różnice między oryginałem, kopią, reprodukcją i repliką. Spotkanie wzbogacone było o „historie z dreszczykiem” – czyli opowieść o dwóch muzealnych kradzieżach. Zwieńczeniem zajęć był warsztat w formie zadań aktywizujących w muzeum. Uczniowie 7b zapoznali się z podstawowymi technikami malarskimi. Uczestnicy nie tylko oglądali przygotowane materiały i przybory, ale także sami brali udział w sporządzaniu farb temperowych, akwarelowych i olejnych. Podczas warsztatu plastycznego przygotowali wstępny etap pracy malarskiej, wykorzystując jedną z technik przenoszenia szkicu.