Galeria portetów mam wykonanych przez uczniów znajduje się w zakładce GALERIA
Poznań, dnia 19 maja 2020 r.
Szanowni Rodzice,

przekazuję Państwu dokumenty, z którymi należy zapoznać się przed podjęciem decyzji o powrocie dziecka do szkoły na zajęcia opiekuńczo- wychowawcze, w trakcie trwania pandemii COVID-19:

1.PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 80 IM. KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO W OKRESIE PANDEMII COVID-19
2. OŚWIADCZENIA RODZICÓW
3. ANKIETA

Po zapoznaniu się z treścią dokumentów proszę o przesłanie zwrotne na adres poczty szkoły sp80poznan@gmail.com skanu ankiety i podpisanych oświadczeń (w tytule prosimy wpisać ŚWIETLICA) lub przygotowane dokumenty, w zaklejonej opisanej hasłem ŚWIETLICA kopercie proszę o wrzucenie do skrzynki na korespondencję w przedsionku szkoły.
Prosimy o przesłanie odpowiedzi do 25 maja 2020r
Dyrektor szkoły po weryfikacji ankiet i w porozumieniu z organem prowadzącym przekaże informację (telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem dziennika elektronicznego) o decyzji dotyczącej przyjęcia dziecka na zajęcia opiekuńczo – wychowawcze w szkole w czasie reżimu sanitarnego.
Jednocześnie informuję, że w przypadku podjęcia przez Państwa decyzji o posłaniu dziecka na zajęcia w szkole w terminie późniejszym niż 1 czerwca, należy o tym fakcie poinformować Dyrektora Szkoły na 3 dni przed planowaną datą powrotu dziecka do placówki. Wraz z tą informacją należy przesłać skany ankiety oraz podpisane oświadczenia (w tytule prosimy wpisać ŚWIETLICA) lub wrzucić do skrzynki na korespondencję w przedsionku szkoły.

Aldona Rożnowska

Lekcje muzealne

Dnia 16 maja klasy siódme uczestniczyły (jak co roku) w niezwykłych lekcjach. Niezwykłych, bo poza szkolną przestrzenią. Muzeum Narodowe zorganizowało zajęcia teoretyczne połączone z warsztatem lub aktywnościami w przestrzeni galerii. 7a poznała różnice między oryginałem, kopią, reprodukcją i repliką. Spotkanie wzbogacone było o „historie z dreszczykiem” – czyli opowieść o dwóch muzealnych kradzieżach. Zwieńczeniem zajęć był warsztat w formie zadań aktywizujących w muzeum. Uczniowie 7b zapoznali się z podstawowymi technikami malarskimi. Uczestnicy nie tylko oglądali przygotowane materiały i przybory, ale także sami brali udział w sporządzaniu farb temperowych, akwarelowych i olejnych. Podczas warsztatu plastycznego przygotowali wstępny etap pracy malarskiej, wykorzystując jedną z technik przenoszenia szkicu.