SZKOŁA
UCZEŃ
RODZICE
Drodzy Rodzice,

            W związku z wydarzeniami mającymi miejsce w warszawskim Wawrze, chcielibyśmy Państwa uspokoić.  W naszej szkole pod czujnym okiem wychowawców, każde najmniejsze wydarzenie świadczące o konflikcie między uczniami zostaje konsultowane zarówno psychologiem, pedagogiem jak i psychopedagogiem. Wszelkie nieprawidłowości staramy się rozwiązywać na bieżąco. Przede wszystkim rozmawiać, organizować warsztaty, prowadzić mediacje między skonfliktowanymi uczniami i czuwać.
          Jednakże zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc. Prosimy zgłaszać nam wszelkie obawy, nieprawidłowości i podejrzenia w związku z zachowaniem Państwa dzieci, czy też kolegów, koleżanek, które        z Państwa dziećmi dzielą wspólny czas szkolny. W przypadku naszych Dzieci nadgorliwość jest jak najbardziej wskazana i nie ma błahych problemów. Nawet jeśli wg. Państwa nie są warte uwagi, zawsze należy się upewnić    i konsultować z kadrą szkolnej pomocy psychologiczno- pedagogicznej i wychowawcami. Z pewnością przyczyni się to, do większej skuteczności naszych działań.

Kadra SP 80

W zakładce Dokumenty/Bezpieczna Szkoła do pobrania zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów.VIII FESTYN RODZINNY 25.05.2019
Więcej zdjęć na naszym profilu Facebook. Zobacz tutaj.

Majowe lekcje muzealne już za nami!

Uczniowie naszej szkoły brali udział w nietypowych zajęciach w Muzeum Narodowym. Klasy czwarte podczas warsztatów pt.: W świecie arcydzieł zapoznały się z przestrzenią muzeum oraz poznały podstawowe tematy przedstawień malarskich: portretu, martwej natury, pejzażu, sceny rodzajowej, historycznej i religijnej. Piątoklasiści śledzili mitologiczne motywy na obrazach i rzeźbach, uzupełniając wiedzę o starożytnych opowieściach. Lekcja ukazała im, jak popularna i nadal żywa w kulturze jest tematyka mitologiczna. Mieli też okazję stworzyć ilustrację do swojego ulubionego mitu. Uczniowie klasy szóstej, podczas lekcji Warsztat artysty, poznali technologię malarstwa olejnego. Dzieci oglądały narzędzia malarskie: pędzle, paletę, płótno. Podczas warsztatu uczestniczyły w przygotowaniu farb olejnych, wodnych i temperowych.

Wszystkie zajęcia poszerzyły w niebanalny sposób ogólną wiedzę o sztuce, historii i kulturze, dlatego mam nadzieję, że w przyszłym roku odsłaniać będziemy kolejne muzealne tajemnice.

 

Aleksandra Ratajewska