Majowe lekcje muzealne już za nami!

Uczniowie naszej szkoły brali udział w nietypowych zajęciach w Muzeum Narodowym. Klasy czwarte podczas warsztatów pt.: W świecie arcydzieł zapoznały się z przestrzenią muzeum oraz poznały podstawowe tematy przedstawień malarskich: portretu, martwej natury, pejzażu, sceny rodzajowej, historycznej i religijnej. Piątoklasiści śledzili mitologiczne motywy na obrazach i rzeźbach, uzupełniając wiedzę o starożytnych opowieściach. Lekcja ukazała im, jak popularna i nadal żywa w kulturze jest tematyka mitologiczna. Mieli też okazję stworzyć ilustrację do swojego ulubionego mitu. Uczniowie klasy szóstej, podczas lekcji Warsztat artysty, poznali technologię malarstwa olejnego. Dzieci oglądały narzędzia malarskie: pędzle, paletę, płótno. Podczas warsztatu uczestniczyły w przygotowaniu farb olejnych, wodnych i temperowych.

Wszystkie zajęcia poszerzyły w niebanalny sposób ogólną wiedzę o sztuce, historii i kulturze, dlatego mam nadzieję, że w przyszłym roku odsłaniać będziemy kolejne muzealne tajemnice.

Aleksandra Ratajewska