Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

Jak co roku, w marcu młodzi matematyce na świecie biorą udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. Nie zabrakło wśród nich również uczniów naszej szkoły. Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych XX wieku, a w 1990 roku po raz pierwszy zorganizowano go w Europie i od tego czasu ogarniał swoim zasięgiem stopniowo coraz więcej krajów. Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.Biorą w nim udział uczniowie z około 30 krajów. Odbywa się co roku w trzeci czwartek marca. Główną umiejętnością badaną przez „Kangura” jest logiczne myślenie, a nie tylko czysta wiedza i znajomość wzorów.

15 marca 2018 r. do konkursu w naszej szkole przystąpiło 45 uczniów, którzy rozwiązywali testy w trzech kategoriach: Maluch (klasy IV), Beniamin (klasy VI VI) oraz Kadet (kla.sy VII i II gimnazjum). Wyniki konkursu poznamy w drugiej połowie maja.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom udziału w konkursiei życzymy sukcesów