Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do tegorocznej edycji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i w ramach tego programu biblioteka SP80 będzie mogła zrealizować zakup książek, w tym nowości wydawniczych i lektur na kwotę 15000 zł.
„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Cel ten realizowany będzie przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach, oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze.
Decyzja czy Szkoła Podstawowa nr 80 zostanie przyjęta do programu nastąpi na przełomie marca i kwietnia 2020.