NOC NAUKOWCÓW

30 września nauka opanowała Poznań! Poznańskie ośrodki akademickie i naukowo-badawcze były otwarte dla dzieci i młodzieży z obszaru Wielkopolski oraz wszystkich tych, którzy na co dzień nie mają do czynienia z naukowcami i uczelniami. Noc Naukowców to czas pełen niezapomnianych wrażeń i dobrej zabawy, podczas którego każdymógł przekonać się, że nauka potrafi być pasjonująca i ciekawa. Tegoroczna Noc Naukowców była tym wyjątkowa, bo to jej jubileuszowa edycja w Poznaniu! Uczniowie klasy 5b odwiedzili Uniwersytet Przyrodniczy. Uczestniczyli w zajęciach w laboratorium chemicznym, jak studenci odpowiadali na pytania na ćwiczeniach z przedsiębiorczości oraz słuchali wykładu: Jajo – fenomen natury!

Aleksandra Ratajewska

Zdjęcia można znaleźć tutaj.