Pasowanie na czytelnika uczniów klas 1

Pierwszaki czytelnikami biblioteki SP80

Tradycyjnie już odbyła się w naszej bibliotece mała uroczystość - pasowanie na czytelnika naszych pierwszaków! Towarzyszyła nam piosenka przewodnia akcji „Mała Książka – Wielki Człowiek” pod takim samym tytułem w wykonaniu Mieczysława Szcześniaka, w której nasza szkoła bierze udział. Każdy uczeń w obecności Koziołka Matołka został pasowany za pomocą Czarodziejskiego Ołówka na czytelnika i otrzymał swoją kartę biblioteczną oraz upominek w skład którego wchodziły:

• Książka Wnuczka antykwariusza autorstwa Justyny Bednarek, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Emilii Dziubak

okładka książki

• Broszura Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem – poradnik dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania i wykorzystywać moc płynącą z książek.

Po więcej informacji zapraszam na stronę www.wielki-czlowiek.pl

Gratuluję pierwszakom wejścia do grona czytelników biblioteki SP80!!!

Z.Macudziński

Pierwszaki czytelnikami biblioteki SP80