Pasowanie na ucznia

W poniedziałek 12 października odbyła się w naszej szkole bardzo ważna uroczystość - ”Pasowanie na ucznia”.

Corocznym zwyczajem do grona uczniów SP 80 przyjęliśmy naszych pierwszoklasistów. Dzieci przygotowywały się do tej uroczystości pod kierunkiem swoich wychowawczyń pani Zuzanny Ciesielskiej oraz pani Karoliny Szafrańskiej.

Tego dnia, pomimo obostrzeń sanitarnych, panowała w szkole świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane na galowo, przepiękna dekoracja sali przygotowana przez panią Beatę Ruszkowską, program artystyczny przygotowany przez klasę 3A wraz z wychowawczynią panią Marią Gmerek-Ochocką, a  wszystko po to, aby ślubowanie wypadło jak najbardziej uroczyście.

Uczniowie klasy 3A wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorsko- wokalne, które publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Pani Dyrektor Aldona Rożnowska skierowała do pierwszoklasistów ciepłe i miłe słowa. Życzyła im samych bogatych we wspaniałe przeżycia chwil w szkole. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez uczniów uroczystego ślubowania na sztandar Szkoły oraz Pasowanie na Ucznia, którego dokonała pani dyrektor specjalnym, historycznym już ołówkiem. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr.80 im. Kornela Makuszyńskiego.

Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie  przez wychowawczynie  pamiątkowych dyplomów. Na dalsze obchody uroczystości uczniowie udali się do swoich sal lekcyjnych.

Cała społeczność szkolna dołącza się do życzeń dla naszych pierwszoklasistów,

Maria Gmerek-Ochocka

Zdjęcia z wydarzenia można zobaczyć w Galerii 2020-2021