Pierwsze wyjście w teren w ramach projektu ,,Pytamy, badamy, rozumiemy, zmieniamy - dla błękitnego nieba”

Udział w programie zawdzięczamy uczniom naszej szkoły, którzy wykonali świetne prezentacje nt. ,,Co mogę zrobić dla błękitnego nieba”, przykuwające uwagę przedstawicieli PPNT. W ramach projektu będziemy przeprowadzali comiesięczne badania jakości powietrza atmosferycznego według wytycznych na 3 stanowiskach zlokalizowanych w odległości maksymalnie 500 m od szkoły. Pierwsze wyjście już za nami! Uczniowie za pomocą sprzętu udostępnionego przez organizatorów, zbadali różne parametry, m.in.: pyły zawieszone PM2.5, PM10, lotne związki organiczne, stężenie dwutlenku węgla CO2, temperaturę, wilgotność. Bezpośredni kontakt z przyrodą sprawił, że na twarzy każdego uczestnika zagościł uśmiech!

#dlabłękitnegonieba

Ewa Schwarz