Głosuj na projekt rejonowy
Boisko i plac zabaw przy SP80
5 - Grunwald Północ, Grunwald Południe, Stary Grunwald

Pobierz pliki

PBO2020 - Jak głosować na nasz projekt?

1. Wejdź na stronę budzet.um.poznan.pl/glosowanie

2. Przejdź do projektów z kategorii: rejonowe - 5 - Grunwald Północ, Grunwald Południe, Stary Grunwald

3. Zaznacz projekt V.12 - Boisko i plac zabaw przy SP80 i przejdź do dołu strony i kliknij Oddaj swój głos

4. Wypełnij dane i jeszcze raz kliknij Oddaj swój głos

Polsko-ukraiński konkurs fizyczny "Lwiątko 2019"

Z przyjemnością informujemy, że Mateusz Stałanowski z kl. 8b jest w gronie zwycięzców – taon,  Polsko-Ukraińskiego Konkursu Fizycznego „Lwiątko” 2019.

Konkurs wzorowany jest na popularnym matematycznym Kangurze. Do rozwiązania jest 30 zadań rachunkowych i problemowych z fizyki. Za poprawną odpowiedź uczeń zdobywa punkty, za brak odpowiedzi uczeń uzyskuje 0 pkt., a za błędną odpowiedź punkty są odejmowane. Taki sposób punktacji – odmienny niż w pozostałych konkursach fizycznych, powoduje, że jedynie kilka procent uczestników zdobywa honorowe tytuły zwycięzców: hiperon, kaon lub taon. W konkursie tym uczestniczyło kilka tysięcy uczniów.

Organizatorzy konkursu ustanowili honorowe tytuły dla zwycięzców:

• „hiperon Ω” - dla osób, które otrzymały co najmniej 125 punktów,
  • „kaon” - dla osób, które otrzymały co najmniej 100 i mniej niż 125 punktów,
  • „taon” - dla osób, które otrzymały co najmniej 75 i mniej niż 100 punktów.

Nazwy te zostały zapożyczone od nazw cząstek elementarnych.

Serdecznie gratulujemy !!!

Aneta Waszkowiak