Galeria portetów mam wykonanych przez uczniów znajduje się w zakładce GALERIA
Poznań, dnia 19 maja 2020 r.
Szanowni Rodzice,

przekazuję Państwu dokumenty, z którymi należy zapoznać się przed podjęciem decyzji o powrocie dziecka do szkoły na zajęcia opiekuńczo- wychowawcze, w trakcie trwania pandemii COVID-19:

1.PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 80 IM. KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO W OKRESIE PANDEMII COVID-19
2. OŚWIADCZENIA RODZICÓW
3. ANKIETA

Po zapoznaniu się z treścią dokumentów proszę o przesłanie zwrotne na adres poczty szkoły sp80poznan@gmail.com skanu ankiety i podpisanych oświadczeń (w tytule prosimy wpisać ŚWIETLICA) lub przygotowane dokumenty, w zaklejonej opisanej hasłem ŚWIETLICA kopercie proszę o wrzucenie do skrzynki na korespondencję w przedsionku szkoły.
Prosimy o przesłanie odpowiedzi do 25 maja 2020r
Dyrektor szkoły po weryfikacji ankiet i w porozumieniu z organem prowadzącym przekaże informację (telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem dziennika elektronicznego) o decyzji dotyczącej przyjęcia dziecka na zajęcia opiekuńczo – wychowawcze w szkole w czasie reżimu sanitarnego.
Jednocześnie informuję, że w przypadku podjęcia przez Państwa decyzji o posłaniu dziecka na zajęcia w szkole w terminie późniejszym niż 1 czerwca, należy o tym fakcie poinformować Dyrektora Szkoły na 3 dni przed planowaną datą powrotu dziecka do placówki. Wraz z tą informacją należy przesłać skany ankiety oraz podpisane oświadczenia (w tytule prosimy wpisać ŚWIETLICA) lub wrzucić do skrzynki na korespondencję w przedsionku szkoły.

Aldona Rożnowska

Polsko-ukraiński konkurs fizyczny "Lwiątko 2019"

Z przyjemnością informujemy, że Mateusz Stałanowski z kl. 8b jest w gronie zwycięzców – taon,  Polsko-Ukraińskiego Konkursu Fizycznego „Lwiątko” 2019.

Konkurs wzorowany jest na popularnym matematycznym Kangurze. Do rozwiązania jest 30 zadań rachunkowych i problemowych z fizyki. Za poprawną odpowiedź uczeń zdobywa punkty, za brak odpowiedzi uczeń uzyskuje 0 pkt., a za błędną odpowiedź punkty są odejmowane. Taki sposób punktacji – odmienny niż w pozostałych konkursach fizycznych, powoduje, że jedynie kilka procent uczestników zdobywa honorowe tytuły zwycięzców: hiperon, kaon lub taon. W konkursie tym uczestniczyło kilka tysięcy uczniów.

Organizatorzy konkursu ustanowili honorowe tytuły dla zwycięzców:

• „hiperon Ω” - dla osób, które otrzymały co najmniej 125 punktów,
  • „kaon” - dla osób, które otrzymały co najmniej 100 i mniej niż 125 punktów,
  • „taon” - dla osób, które otrzymały co najmniej 75 i mniej niż 100 punktów.

Nazwy te zostały zapożyczone od nazw cząstek elementarnych.

Serdecznie gratulujemy !!!

Aneta Waszkowiak