Pomagamy przyrodzie, czyli "Sprzątanie świata" w osiemdziesiątce. Kwiecień 2019

Kolejny już raz nasza społeczność włączyła się w akcję „Sprzątania świata”, która odbyła się pod hasłem: „Ty nie być szuszwol ani tyż fleja- nie sprząta po sobie ino tuleja”. Autorem hasła jest Pan Juliusz Kubel - znawca i popularyzator gwary poznańskiej, pomysłodawca utworzenia poznańskiego pomnika Starego Marycha.

Przedmiotowa akcja służyć miała posprzątaniu terenów publicznych i „własnego podwórka”.

Do pracy zgłosili się Młodsi i Starsi, którzy wcześniej wyposażeni zostali w kolorowe rękawice i duże worki na odpady. Całą akcję potraktowaliśmy  nie tylko jako pracę,ale również jako zabawę na świeżym powietrzu. Nasze worki zapełniły się dziurawymi parasolkami, elementami ubrań damskich,  butelkami, słoikami, a nawet częściami zamiennymi samochodów osobowych.

Wszyscy uczestnicy akcji solidnie wykonali swoje zadanie, ponieważ zdają sobie sprawę z tego, że w czystym środowisku żyje się lepiej; można żyć, bawić się i podziwiać piękno przyrody.

To właśnie jej należy się szacunek i odpowiednie traktowanie, aby długo nam służyła i cieszyła nasze oczy.

Wszystkim pięknie dziękujemy za zaangażowanie, wysiłeki wspólną pracę w szczytnym celu.

Joanna Biegańska

Dorota Pietrzyk