Pomoc dla Kresowian

W dniach od 22 października do 5 listopada w murach naszej szkoły odbywała się akcja "Pomoc dla Kresowian". Celem niniejszej akcji było zebranie darów w postaci produktów żywnościowych, przyborów szkolnych, książek i zabawek dla najbardziej potrzebujących z byłych terenów Kresów Wschodnich.

Była to pierwsza zbiórka dla tej akcji w naszej szkole. Jej patronatem medialnym jest Instytut Pamięci Narodowej oraz Radio Poznań. To właśnie do siedziby radia zostały przewiezione wszystkie dary. Stamtąd zostaną przetransportowane m. in. do domów dziecka na Litwie.

Samorząd Uczniowski bardzo serdecznie dziękuje za zaangażowanie i przekazane dary zarówno uczniom jak i rodzicom, a także opiekunowi samorządu za koordynację. Szczególne podziękowanie kierujemy w stronę pani Lilliannie Kociałkowskiej, która zainspirowała nas do działania.

Z całą pewnością postaramy się wziąć udział w zbiórce w przyszłym roku.

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”

(Ks. Mieczysław Maliński)

SAMORZĄD UCZNIOWSKI