Drodzy Rodzice,

            W związku z wydarzeniami mającymi miejsce w warszawskim Wawrze, chcielibyśmy Państwa uspokoić.  W naszej szkole pod czujnym okiem wychowawców, każde najmniejsze wydarzenie świadczące o konflikcie między uczniami zostaje konsultowane zarówno psychologiem, pedagogiem jak i psychopedagogiem. Wszelkie nieprawidłowości staramy się rozwiązywać na bieżąco. Przede wszystkim rozmawiać, organizować warsztaty, prowadzić mediacje między skonfliktowanymi uczniami i czuwać.
          Jednakże zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc. Prosimy zgłaszać nam wszelkie obawy, nieprawidłowości i podejrzenia w związku z zachowaniem Państwa dzieci, czy też kolegów, koleżanek, które        z Państwa dziećmi dzielą wspólny czas szkolny. W przypadku naszych Dzieci nadgorliwość jest jak najbardziej wskazana i nie ma błahych problemów. Nawet jeśli wg. Państwa nie są warte uwagi, zawsze należy się upewnić    i konsultować z kadrą szkolnej pomocy psychologiczno- pedagogicznej i wychowawcami. Z pewnością przyczyni się to, do większej skuteczności naszych działań.

Kadra SP 80

Pomoc dla Kresowian

W dniach od 22 października do 5 listopada w murach naszej szkoły odbywała się akcja "Pomoc dla Kresowian". Celem niniejszej akcji było zebranie darów w postaci produktów żywnościowych, przyborów szkolnych, książek i zabawek dla najbardziej potrzebujących z byłych terenów Kresów Wschodnich.

    Była to pierwsza zbiórka dla tej akcji w naszej szkole. Jej patronatem medialnym jest Instytut Pamięci Narodowej oraz Radio Poznań. To właśnie do siedziby radia zostały przewiezione wszystkie dary. Stamtąd zostaną przetransportowane m. in. do domów dziecka na Litwie.

   Samorząd Uczniowski bardzo serdecznie dziękuje za zaangażowanie i przekazane dary zarówno uczniom jak i rodzicom, a także opiekunowi samorządu za koordynację. Szczególne podziękowanie kierujemy w stronę pani Lilliannie Kociałkowskiej, która zainspirowała nas do działania.

Z całą pewnością postaramy się wziąć udział w zbiórce w przyszłym roku. 

 


„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”

(Ks. Mieczysław Maliński)

 

 

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI