Rekolekcje wielkopostne 2023

W dniach 27-29 marca 2023 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych w kościele pw. Świętej Rodziny w Poznaniu. Tegoroczne spotkania przebiegały pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Nauki poprowadził dla nas ks. Szymon Jakób, znany już niektórym uczniom – cztery lata temu uczył w naszej szkole w ramach odbywania praktyki przed święceniami kapłańskimi. Ksiądz Szymon poprzez opowiadania, inscenizacje angażujące uczniów, pytania przybliżał nam podstawowe prawdy naszej relacji z Panem Bogiem, jakimi jest spowiedź, modlitwa, Msza Święta. Mogliśmy te prawdy od razu wcielić w życie, ponieważ w trakcie rekolekcji była okazja do spowiedzi świętej, uczestnictwa w drodze krzyżowej oraz Mszy Świętej. Jak zawsze był to dla nas czas wyciszenia i refleksji nad naszym życiem i postępowaniem. Wierzymy, że wiele słów, które usłyszeliśmy zostanie z nami (i w nas) na dłużej!

Wielkim wsparciem dla rekolekcjonisty była pani Anna, która towarzyszyła nam z gitarą i pięknym śpiewem.

Katarzyna Maciejewska

Alina Muszyńska