Reprezentacja 80-tki wzięła udział w VI edycji "Horyzontów Matematyki"

Dnia 15. marca br. uczniowie klasy 8a: Wiktoria Nodżak, Kacper Czernik, Mateusz Poczta oraz Marcin Siergiej wzięli udział w Wojewódzkim konkursie  "Horyzonty Matematyki", organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 67 w Poznaniu oraz Wydział Matematyki i Informatyki UAM.

Uczestników oraz gości przywitali Pani Dyrektor SP nr 67 Beata Celczyńska, Pani Maria Jedlińska – Pyssa, Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Poznaniu i Pan dr. Roman Czarnowski, Dziekan WMiI UAM.

Konkurs rozpoczął wykład mgr Moniki Haufy, którego tematem były "Bryły obrotowe". Ponad 200 uczniów z całej Wielkopolski w ciszy i skupieniu wysłuchało prelekcji w auli uniwersyteckiej WMiI. Następnie uczniowie rozwiązywali test dotyczący nowo zdobytej wiedzy. Podczas oczekiwania na wyniki uczniowie wzięli udział w warsztatach z origami.

Mimo tego, że nie udało nam się zająć miejsca na podium czas spędzony na "Horyzontach Matematyki" można uznać za wykorzystany w dwustu procentach :) Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki.

Warto dodać, że konkurs ten został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję "Horyzontów Matematyki".

Julia Hybiak