SPOTKANIE ZE STUDENTAMI WYDZIAŁU LEŚNEGO

17 listopada 2016 roku gościliśmy studentów Wydziału Leśnego  Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W zajęciach „Jesień w lesie” uczestniczyli uczniowie klas: 4a,5a,5b,6a,6b.

Dzieci poznały mieszkańców lasów, ich zwyczaje i środowisko, w którym żyją. Zajęcia pozwoliły zrozumieć potrzebę ochrony naturalnego środowiska i szanowania prawa do życia roślin i zwierząt w lesie.

Dowiedzieliśmy się czym poroże różni się od rogów; jakie szkodniki zagrażają drzewom;czym żywi się wiewiórka oraz jak obliczamy wiek drzewa.

Jesteśmy wdzięczni za bardzo ciekawe spotkanie i liczymy na dalszą współpracę.

Joanna Biegańska

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.