Święto Niepodległości

8 listopada 2019 roku w Osiemdziesiątce wiele się działo! W szkole obchodziliśmy 101. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji, uczniowie z koła dziennikarskiego wydali jednodniówkę. Cała społeczność uczniowska, by uczcić narodowe święto, brała udział w Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Zespoły podzielono na trzy kategorie wiekowe I-III, IV-VI i VII-VIII. Występy oceniało jury pod przewodnictwem Pani Dyrektor Aldony Rożnowskiej. Sędziowie oceniali między innymi zaangażowanie, strój odpowiedni do okoliczności oraz walory artystyczne prezentacji. A oto wyniki:

Klasy I-III:

1. miejsce – 3b „Piosenka małego patrioty”

2.miejsce – 1a „Flaga”

– 1b „Przybyli ułani pod okienko”

– 3a „Dziewczyna z granatem”

Klasy IV-VI:

1. miejsce – 4a „O mój rozmarynie”

– 6c „Rota”

2.miejsce  – 5b „ My pierwsza brygada”

3.miejsce  – 5a „Ojczyzno ma”

– 6a „Ballada o Janku Wiśniewskim”

– 6b „My pierwsza brygada”

Klasy VII-VIII:

1. miejsce – 8b „Mury”

2.miejsce – 7b „My pierwsza brygada”

– 8a „Ballada rajdowa”

3.miejsce – 7a „Mury”.

O godzinie 11.11 dołączyliśmy do akcji „Szkoła do hymnu”, w której ponad 4 mln i 121 tysięcy uczniów odśpiewało cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Przedsięwzięcie jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”.

Aleksandra Ratajewska

Piotr Czapara