Żyj tak, aby każdy kolejny dzień
był pełen przygód i wyjątkowy.
Wypełnij każdą mijającą chwilę tak,
aby we wspomnieniach dawała Ci dużo radości.
Czerp energię ze słońca,
kapiącego deszczu i uśmiechu innych.
Szukaj w sobie siły,
entuzjazmu i radości.
Pozostań dzieckiem i ciesz się dzieciństwem.

Wszystkiego najlepszego
życzą pracownicy
Szkoły Podstawowej nr 80
im. Kornela Makuszyńskiego w Poznaniu
Szanowni Rodzice,

wyraziliście Państwo wolę przysłania dzieci na konsultacje z nauczycielami na terenie szkoły. Proszę o wypełnienie ankiety i przesłanie jej skanu oraz podpisanych oświadczeń na pocztę internetową szkoły sp80poznan@gmail.com (w tytule proszę napisać „Konsultacje”) lub wrzucenie dokumentów do przygotowanej skrzynki na korespondencję z napisem KONSULTACJE w przedsionku szkoły do czwartku 28 maja 2020 roku.
Dyrektor szkoły po weryfikacji ankiet i w porozumieniu z organem prowadzącym przekaże informację (telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem dziennika elektronicznego) o decyzji dotyczącej przyjęcia dziecka na konsultacje w szkole w czasie reżimu sanitarnego.
W piątek 29 maja 2020 roku zostanie przesłany harmonogram konsultacji.
Uczniowie korzystający z konsultacji na terenie szkoły biorą także udział w zdalnym kształceniu na odległość.
Jednocześnie informuję, że w przypadku podjęcia przez Państwa decyzji o posłaniu dziecka na konsultacje w szkole w terminie późniejszym niż 1 czerwca, należy o tym fakcie poinformować Dyrektora Szkoły , co najmniej jeden dzień przed planowaną datą konsultacji. Wraz z tą informacją należy przesłać skany ankiety oraz podpisane oświadczenia (w tytule prosimy wpisać Konsultacje) lub wrzucić do skrzynki na korespondencję w przedsionku szkoły.

z poważaniem
Aldona Rożnowska
Poznań, dnia 19 maja 2020 r.
Szanowni Rodzice,

przekazuję Państwu dokumenty, z którymi należy zapoznać się przed podjęciem decyzji o powrocie dziecka do szkoły na zajęcia opiekuńczo- wychowawcze, w trakcie trwania pandemii COVID-19:

1.PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 80 IM. KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO W OKRESIE PANDEMII COVID-19
2. OŚWIADCZENIA RODZICÓW
3. ANKIETA

Po zapoznaniu się z treścią dokumentów proszę o przesłanie zwrotne na adres poczty szkoły sp80poznan@gmail.com skanu ankiety i podpisanych oświadczeń (w tytule prosimy wpisać ŚWIETLICA) lub przygotowane dokumenty, w zaklejonej opisanej hasłem ŚWIETLICA kopercie proszę o wrzucenie do skrzynki na korespondencję w przedsionku szkoły.
Prosimy o przesłanie odpowiedzi do 25 maja 2020r
Dyrektor szkoły po weryfikacji ankiet i w porozumieniu z organem prowadzącym przekaże informację (telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem dziennika elektronicznego) o decyzji dotyczącej przyjęcia dziecka na zajęcia opiekuńczo – wychowawcze w szkole w czasie reżimu sanitarnego.
Jednocześnie informuję, że w przypadku podjęcia przez Państwa decyzji o posłaniu dziecka na zajęcia w szkole w terminie późniejszym niż 1 czerwca, należy o tym fakcie poinformować Dyrektora Szkoły na 3 dni przed planowaną datą powrotu dziecka do placówki. Wraz z tą informacją należy przesłać skany ankiety oraz podpisane oświadczenia (w tytule prosimy wpisać ŚWIETLICA) lub wrzucić do skrzynki na korespondencję w przedsionku szkoły.

Aldona Rożnowska

Święto Niepodległości

8 listopada 2019 roku w Osiemdziesiątce wiele się działo! W szkole obchodziliśmy 101. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji, uczniowie z koła dziennikarskiego wydali jednodniówkę. Cała społeczność uczniowska, by uczcić narodowe święto, brała udział w Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Zespoły podzielono na trzy kategorie wiekowe I-III, IV-VI i VII-VIII. Występy oceniało jury pod przewodnictwem Pani Dyrektor Aldony Rożnowskiej. Sędziowie oceniali między innymi zaangażowanie, strój odpowiedni do okoliczności oraz walory artystyczne prezentacji. A oto wyniki:

Klasy I-III:

1. miejsce – 3b „Piosenka małego patrioty”

2.miejsce – 1a „Flaga”

– 1b „Przybyli ułani pod okienko”

– 3a „Dziewczyna z granatem”

Klasy IV-VI:

1. miejsce – 4a „O mój rozmarynie”

– 6c „Rota”

2.miejsce  – 5b „ My pierwsza brygada”

3.miejsce  – 5a „Ojczyzno ma”

– 6a „Ballada o Janku Wiśniewskim”

– 6b „My pierwsza brygada”

Klasy VII-VIII:

1. miejsce – 8b „Mury”

2.miejsce – 7b „My pierwsza brygada”

– 8a „Ballada rajdowa”

3.miejsce – 7a „Mury”.

O godzinie 11.11 dołączyliśmy do akcji „Szkoła do hymnu”, w której ponad 4 mln i 121 tysięcy uczniów odśpiewało cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Przedsięwzięcie jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”.

Aleksandra Ratajewska

Piotr Czapara