Szkolne Koło Wolontariatu projekt „Laboratorium przyszłości zaprasza”

logo laboratorium przyszłości zaprasza dekoracja scenyW piątek 24 listopada gościliśmy w naszej szkole dzieci z klas pierwszych Zespołu Szkół Specjalnych nr 101 im. Jana Brzechwy w Poznaniu. SKW zaprosiło ich do wzięcia udziału w projekcie „Laboratorium przyszłości zaprasza”.

Projekt przygotowaliśmy dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej w Poznaniu. Środki finansowe, które otrzymaliśmy od CREO pozwoliły nam na zakup suchego lodu oraz różnokolorowych wkładów zarówno do drukarki 3D jak i długopisów 3D.

Nasi młodzi goście mieli możliwość obejrzenia pokazu/doświadczeń z suchym lodem. Pani Ewa Schwarz nauczyciel chemii, zadbała o to, by nie zabrakło efektów specjalnych! Dzielnie wspierali ją w tym młodzi pomocnicy wolontariusze.

Po doświadczeniach chemicznych uczniowie mieli możliwość poznania zasad działania drukarki 3D. Pani Martyna Goślińska nauczyciel informatyki przybliżyła gościom zasady działania drukarki, pokazała jakie formy przestrzenne można dzięki niej wydrukować. Dodatkowo każdy z naszych gości został obdarowany kolorowym, uśmiechniętym kwiatkiem! W przygotowaniu upominku wcześniej pracowali wspólnie z p. Goślińską nasi wolontariusze.

Pani Beata Ruszkowska, nauczyciel plastyki zachęciła dzieci do zabawy długopisami 3D. Uśmiech na twarzach gości pokazał, że dzieciom spodobało się tak innowacyjne rysowanie. Wolontariusze byli cały czas w gotowości, by służyć pomocą młodym malarzom.

Na zakończenie wszyscy mogliśmy wziąć udział w mini festiwalu przygotowanym przez młodych wolontariuszy - uczniów klasy 2b i 3b oraz Szkolnego Kółka Flażoletowego. Wystąpiła również Liza, nasza koleżanka z Białorusi, która zaśpiewała piękną ukraińską piosenkę!

Słodki poczęstunek był niewątpliwie uwieńczeniem całego projektu!

Uważamy, że był to bardzo miło spędzony czas, cieszymy się, że nasi goście żegnali nas z uśmiechem i mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś będziemy gościć tak sympatycznych młodych ludzi!